Реал (Мадрид) загуби с 0:1 гостуването си на Алавес в мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача вкара Ману Алехандро Гарсия. "Белите" пък вече са почти седем часа без гол.

Двубоят започна с натиск на гостите. В 5-ата минута Пачеко изби коварен удар на Себайос. При последвалия корнер Бейл не успя да насочи топката към вратата.

В 9-ата минута защитник на Алавес изби удар на Бензема от голлинията.

Снимка 382322

До края на полувремето "белите" доминираха, но така не успяваха да стигнат до гол. На почивката Лопетеги пусна в игра Мариано на мястото на Бензема.

В 77-ата "синьо-белите" пропуснаха великолепна възможност за гол. Джони се стрелна по лявото крило и си изработи шанс за удар. Топката премина много опасно покрай далечната греда.

В последните минути на срещата гостите обикаляха с топката около наказателното поле на Алавес, но така и не успяваха да затруднят Пачеко. В 95-ата минута тимът от Витория спечели корнер. Куртоа изби удар на Собрино, топката стигна до Ману Гарсия, който я насочи във вратата.

След този успех Алавес се изравни на върха на класирането с Реал (Мадрид) и Барселона, но "каталунците" са с мач по-малко.

Хулен Лопетеги може скоропостижно да бъде уволнен от Реал (Мадрид)