Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна впечатляващ обрат срещу Кадис в двубой от осмия кръг на Ла Лига.

"Дюшекчиите" обърнаха у дома гостуващия тим от 0:2 до 3:2 и записа трета поредна победа в Ла Лига, с която се изкачи на 4-то място в класирането.

Футболистите на треньора Диего Симеоне събраха 16 точки, но имат и мач по-малко от лидера Реал Мадрид, който е с 21 точки.

Матеу Лаос говори за спорните положения на Атлетико - Реал

Вижте какво е мнението му

Гостите от Андалусия откриха със спорно попадение на Лукас Пирес (12), а малко по-късно Рожер (27) удвои преднината им, но натискът на Атлетико през второто полувреме се оказа прекалено силен.

"Дюшекчиите" намалиха изоставането си в 32-ата минута, когато Аспиликуета с много хубаво центриране намери Кореа, а неговият удар с глава прати топката във вратата за 1:2.

До равенството се стигна веднага след подновяването на играта.  Кореа и Йоренте създадоха смут в наказателното поле на Кадис, а Молина посрещна отбитата топка и направи резултата 2:2.

Пълният обрат стана факт в 67-ата минута, когато след атака, започната от Антоан Гризман, топката попадна у Кореа, който от близка дистанция направи 3:2.