Атлетико (Мадрид) не успя да победи Хетафе като гост в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши 0:0. Така "дюшекчиите" добавиха само една точка към актива си и преднината им пред Барселона може да бъде намалена, ако каталунците спечелят мача си в понеделник.

През първото полувреме гостите имаха няколко добри възможности, но не успяха да се разпишат. Малко преди почиката и Ян Облак трябваше да се намесва след шут на Кучо. Словенецът изпусна топката, която попадна в краката на Максимович, който театрално падна. Малко след това Кучо стреля неточно.

В 60-ата минута Облак спаси удар от близко разстояние, но и малък ъгъл на Енес Юнал. В 62-ата минута пък Жоао Феликс заби топката с глава във вратата на Хетафе след центриране на Маркос Йоренте, но попадението бе отменено. Причината за това бе, че преди центрирането на Йоренте топката бе излязла извън очертанията на терена.

Снимка 522760

В 70-ата минута домакините от Хетафе останаха с 10 души на терена. Червен картон получи след кратка консултация на рефера Хосе Санчес с ВАР Ален Ниом заради грубо нарушение.

Почти веднага след това Дембеле можеше да даде аванс на Атлети в резултата, но не успя да преодолее Сория, който с блестящо спасяване изби. В 79-ата минута Сория направи ново спасяване, този път след удар с глава на Дембеле.

В 83-ата минута сантиметри разделиха от гол Луис Суарес. Уругваецът опита нещо средно между центриране и техничен удар, а топката срещна десния страничен стълб на отличиня тази вечер Давид Сория.

В 90-ата минута Дембеле стреля опасно покрай вратата с глава от отлична позиция.