Реал (Мадрид) постигна много трудна победа с 2:1 над Елче у дома. Срещата бе от 27-ия кръг на Ла Лига. Два гола за успеха на "белите" вкара Карим Бензема. За гостите Дани Калво откри резултата в 61-ата минута.

С успеха "кралете" събраха 57 точки и излязоха на второ място във временното класиране. Елче е в зоната на изпадащите.

Реал не създаде почти нищо през първото полувреме.  В 34-ата минута Винисиус намери Бензема, който от няколко метра не намери очертанията на вратата.

Снимка 522745

Елче отговори с опасност в 39-ата, когато Куртоа се разтегна, за да пресече подаване, като в противен случай това почти сигурно щеше да завърши с гол в мрежата му.

В 58-ата минута Куртоа спаси чист гол след удар на Карийо. Три минути по-късно обаче вратарят не успя да стори нищо, когато Дани Калво засече центриране от ъглов удар и даде аванс на Елче. Футболистът на гостите с лекота пребори Рафаел Варан за позиция.

Реал успя да изравни в 73-ата, когато Лука Модрич центрира и Бензема намери топката от въздуха за 1:1.

"Белите" стигнаха до победен гол в 90-ата минута. Тогава Родриго свали за Бензема, който със страхотен удар от далечна дистанция вкара за 2:1.