Веселин Живков и Мартина Писачева спечелиха националните титли на 100 метра при юношите и девойките на Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки.

Надпреварата за спортисти под 20 години се проведе на Националния стадион "Васил Левски" в София.

Живков триумфира с 10.76 секунди (-1.0 м/сек), а другите две места на почетната стълбичка заеха Слави Мутафов (Атлетик-София) с 10.85 сек и Венелин Георгиев (Локомотив-Русе) с 11.00 сек.

При девойките Писачева, която все още е младша възраст, спечели златото с 12.31 сек (-0.7 м/сек). Среброто заслужи Никол Андонова (СК Европул) с 12.42 сек, а трета финишира Йоанна Цончева (СК Атлетика 2012-В.Търново) с 12.46 сек.

Радин Вълчев с нов национален рекорд на 110 метра с препятствия

Шампионка на България за девойки под 20 години в бягането на 100 м/пр стана Изабела Соколова