Радин Вълчев подобри отново националния рекорд на България за юноши под 20 години в бягането на 110 метра с препятствия.

Състезателят на Академик-София спечели националната титла за юноши с постижение от 13.74 секунди (+1.5 м/сек). Вълчев показа отлична форма и в полуфиналите, където постигна 13.90 сек.

Предишният рекорд на България в тази дисциплина при юношите беше 13.82 сек и беше поставен от Вълчев в началото на май в Букурещ.

Шампионка на България за девойки под 20 години в бягането на 100 м/пр стана Изабела Соколова (КЛАСА) с 14.37 сек (+0.6 м/сек).

В бягането извън класирането при мъжете се наложи Станислав Станков (Супер спорт-Варна) с 14.20 сек (+0.5 м/сек), а при жените на 100 м/пр най-бърза беше Елена Митева (Супер спорт-Варна) с 13.89 сек (-0.1 м/сек).