Двама от осемте български лекоатлети, които ще участват на олимпиадата, дадоха доста слаби постижения на турнира от най-комерсиалната верига в този спорт - Диамантената лига.

Състезанието се проведе в Лондон само 2 седмици преди старта на игрите. В него Адриана Бънова участва за втори път в тройния скок, но най-добрият й опит бе 12.92 м, което й отреди последното 8-о място (както и през 2011 г.).

За сравнение - Бънова този сезон има лично постижение от 14.03 м (през юни в Сливен). Първа стана Катерин Ибаргуен (Кол) с 14.66 м, победила световната и еврошампионка Олга Саладуха (Укр) - 14.48.

Другият ни участник на турнира - Виктор Нинов ( 227 см този сезон), успя само в първия си опит в скока на височина при дебюта си в Диамантената лига. Той преодоля 213 см, след това не сполучи три пъти на 218 см и също остана последен. Победи Дерек Друин (Кан) с 226 см, а втори с по 22 см са европейският шампион Роберт Грабарз (Вбр) и Том Парсънс (Вбр).