Митко Ценов дебютира във веригата "Рън България" на БФЛА. Националният рекордьор на България се включи с победа в "Пазарджик рън". Състезанието се проведе на традиционното трасе в парк "Острова" с дължина 5.36 км (3 обиколки х 1.786 км ).

Ценов бяга заедно с победителя от предишните два кръга в Луковит и Поморие Исмаил Сенанджи (Уганда), но в последните метри покaза класата си и с 16:21 (3:02 мин/км) победи африканецът, който завърши втори с 16:28. Сава Тодоров (Дунав - Русе) финишира трети без конкуренция с 16:48.

Шампиони на пистата при юношите и момчетата окупираха почетната стълбичка при юношите под 20 години с победа на Иван Андреев (Русе Кар Мотор спорт) 17:36, Кристиян Иванов (Берое - Стара Загора) 18:02 и Емил Веселов (Спартак - Койнаре)18:19.

При жените Милица Мирчева (Атлет - Мездра) отново е на първо място във веригата "Рън България". Мирчева успя да победи повечето мъже на 5.36 км и взе дистанцията от 3 обиколки от 1.786 км за 18:20.