Три медала спечелиха тримата български лекоатлети, които участваха на силния турнир в Монтрьой (Фр) от сериите European Athletics Outdoor Premium.

Ваня Стамболова направи своя първи старт през сезона - на 400 м с препятствия, и завоюва второто място. Варненката бе изпреварена само от англичанката Пери Шейкс-Драйтън, която завърши за 55.83 сек. Стамболова взе една обиколка с препятствия за 56.49.

Преди Стамболова, Ивет Лалова спечели спринта на 100 м с много силен резултат - 11.13 сек. (досега най-доброто й постижение за сезона бе 11.31), макар и на границата на позволения попътен вятър (+2 м/сек). Това извади софиянката на първо място в европейската ранглиста за сезона, където водач бе Алесия Пов (Укр) с 10.19. В световната обаче еврошампионката от Хелзинки '12 се намира на 13-а позиция (водач е Шели-Ан Фрейър-Прайс (Ям) с 10.93).

Виктор Нинов също откри летния сезон с медал. Той се нареди трети в скока на височина с постижение от 220 см. От Франция Нинов веднага се завърна в България, за да участва на III Световни работнически игри във Варна, които бяха открити в понеделник. В тях ще се състезават 3000 спортисти от 29 държави.