Арсенал не успя да се възползва от загубата на Тотнъм и допусна нова издънка, губейки с 0:1 на терена на Саутхемптън в 33-ия кръг на Висшата лига.

Поражението бе трето поредно за "артилеристите" и четвърто в последните 5 мача, в които отборът вкара само 2 гола, което показва, че нещата не са никак добри.

Манчестър Юнайтед победи Норич с 3:2 във Висшата лига

Кристиано Роналдо разпердушини "канарчетата" и доближи Ман Юнайтед до топ 4

Звездата на "червените дяволи" вкара хеттрик за успеха с 3:2

И в този мач лондончани не бяха достатъчно креативни. В последните двайсетина минути успяха да стигнат до някои добри ситуации, но Фрейзър Форстър се отчете със серия спасявания. Така голът на Ян Беднарек малко преди почивката се оказа решаващ.

Снимка 570854

Така Арсенал остана с 54 точки, като бе настигнат от Ман Юнайтед, който го изпревари по голова разлика. Хората на Артета все пак имат мач по-малко от Тотнъм и "червените дяволи", който обаче е именно срещу "шпорите". "Светците" се подобриха до 39 точки, като излязоха 11-и преди другите мачове.