Манчестър Юнайтед победи последния Норич с 3:2 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига и доближи на 3 точки четвъртия Тотнъм, който е и със среща повече.

Голямата звезда на Юнайтед Кристиано Роналдо (7, 32) рано даде аванс на "червените дяволи" след асистенция на Антони Еланга, а след това и удвои аванса им след пас на Алекс Телеш. В добавеното време на първата част Киърън Доуел (45+1) намали изоставането на "канарчетата", а след това подаде на асистиралия му Теему Пуки (52), който изравни за 2:2.

Брайтън победи Тотнъм с 1:0 във Висшата лига

Брайтън шокира Тотнъм в последната минута, мястото на "шпорите" в топ 4 остава под въпрос

Победният гол падна в последната минута

Домакините натиснаха и в герой за тях се превърна Кристиано Роналдо (76), който оформи хеттрик №60 в своята професионална кариера и им донесе така важните три точки. Така португалецът оформи на сметката си 21 гола този сезон. Това е 16-ти пореден сезон, в който той отбелязва повече от 20 попадения.

Снимка 570853

За пети път тази година Роналдо се отчита с повече от два гола в мач. Това е негов втори хеттрик след този срещу Тотнъм при победата с 3:2. По два гола нападателят реализира в мачовете срещу Арсенал (3:2), Аталанта (2:2) и Нюкасъл (4:1).

С победата Манчестър Юнайтед събра 54 точки на петата позиция, а Норич остава на дъното с едва 21 точки.