Арсенал направи първото си равенство през сезона във Висшата лига на Англия. В двубой от 13-ия кръг лондончани завършиха 1:1 в гостуването си срещу Саутхямптън.

Лидерът в класирането започна мача убедително и в 11-ата минута Гранит Джака реализира попадение със силен удар, дошъл след асистенция на Бен Уайт.

Превъзходството на столичани продължи в последните секунди на първата част Габриел Жезус пропусна да реализира ново попадение във вратата на "светците".

През втората част домакините се добраха до равенството чрез Стюърт Армстронг, който отбеляза в левия ъгъл на вратата на Арсенал след асистенция на Мохамед Елюнуси.

Юрген Клоп: Нямам представа как загубихме срещу Нотингам

Германецът е много разочарован

Десет минути преди края на редовното време Мартин Йодегор отбеляза нов гол за гостите, но той беше отменен, защото на по-ранен етап от атаката топката беше напуснала очертанията на терена.

Арсенал продължава да бъде лидер в класирането с актив от 28 точки, докато Саутхямптън е с 12 точки на 15-то място.

В друга среща от кръга Астън Вила победи с категоричното 4:0 у дома Брентфорд. Това беше официален дебют за временния мениджър на отбора от Бирмингам - Арън Данкс, който замени Стивън Джерард.

Лиън Баи и на два пъти Дани Ингс направиха резултата 3:0 в полза на домакините в първите 14 минути, а Оли Уоткинс оформи крайното 4:0 след точно един час игра.

Астън Вила има 12 точки на 14-то място, докато Брентфорд е с 14 точки на десета позиция.

Фулъм победи с 3:2 като гост Лийдс и записа петия си успех през сезона, докато Лестър се справи с Уулъврхямптън, побеждавайки като гост с 4:0.

По-късно тази вечер е срещата на Тотнъм у дома с Нюкасъл.