Наставникът на Арсенал Микел Артета обвини съдийството за загубата на водения от негов Арсенал от Челси. Той остана крайно недоволен, че Крейг Поулсън не даде втори жълт картон на Жоржиньо в 76-ата минута. Малко след това същият футболист изравни за 1:1.

Челси направи късен обрат като гост срещу Арсенал

Двата отбора изиграха страхотен мач

"Резултатът е много неприятен. И най-неприятното е как точно загубихме. Мисля, че при ситуацията (с Жоржиньо) всичко беше очевидно.

През първото полувреме изглеждахме по-добре от противника. Но след това приехме играта в нашата половина и изпитвахме  проблеми заради това, защото не сме на физическото ниво на Челси.

Да, губят се двубои заради индивидуални грешки, но няма как да виниш футболистите. Бернд Лено стори много за Арсенал след идването си в клуба. Нужно е да играем по-стабилно. Силните ни етапи трябва да станат по-продължителни - особено срещу силните съперници", сподели Артета.