Бенфика записа изключително престижна победа, макар и в контрола. Португалският гранд, който се мъчи да излезе от сянката на Порто, която е надвиснала над целия местен футбол в последните години, надви анлийския Арсенал с 2:1.

За "артилеристите" участие в мача не взеха двете големи звезди, които чакат трансфер - Самир Насри и Франсеск Фабрегас. За сметка на това, зрителите в Лисабон успяха да видят в игра новият централен нападател на тима Жервиньо, който обаче остави противоречиви впечатления с изявите си.

През първата част Арсенал определено бе по-добрият тим. Жервиньо изпусна на два пъти да даде преднина на лондончани. След него и Ван Перси пропусна, след като останал очи в очи със стража на домакините холандеца реши ефектно да го прехвърля, вместо просто да реализира.

Все пак, Ван Перси се реваншира, след като в 34-ата минута получи отлична топка на метър от голлинията и просто нямаше как да сбърка. Той имаше и сериозни претенции към бившия бранител на Реал Мадрид Езикел Гарай, който го фаулира много грубо и за малко не го контузи.

През втората част Бенфика вдигна оборотите. Първо в 50-ата минута опитният Пабло Аймар изравни. 10 минути по-късно Нолито с много красив далече изстрел донесе победата на Бенфика. До края на мача домакините изпуснаха да увеличат още резултата.