Арсенал записа трета поредна загуба във Висшата лига. "Топчиите" паднаха с 0:1 от Бърнли у дома. Срещата бе от 12-ия кръг на първенството.

В 73-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг порази собствената си врата и донесе успеха на "виненочервените".

Така Бърнли събра 9 точки и напусна зоната на изпадащите. Арсенал е 15-и с 13 пункта.

През първото полувреме "топчиите" владееха инициативата, но Поуп се отличи с няколко добри намеси. Най-доброто положение за гол пропусна Александър Лаказет.

В 58-ата минута Арсенал остана с човек по-малко. Гранит Джака фаулира грубо Макнийл. Швейцарецът бе изгонен след намесата на ВАР.

В 73-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг порази собствената си врата. Габонецът игра с топката след центриране от корнер и я прати в мрежата.