Арсенал победи Борнемут с 1:0 в двубой от 8-мия кръг на Висшата лига. Попадението за "топчиите" бе дело на бранителя Давид Луис, който премина в клуба през това лято от Челси.

Още в 6-та минута Обамеянг имаше шанс да открие резултата, но изстрелът му премина встрани от вратата.

Само 3 минути по-късно резултатът все пак беше открит. След изпълнение на корнер Никола Пепе пласира чудесно центриране на първа греда, където Давид Луис заби топката в далечния ъгъл на Аарън Рамсдейл, за да направи резултата 1:0.

В 17-та минута Калъм Уилсън центрира, Доминик Соланке засече топката, но пропусна очертанията на вратата.

До края на полувремето двата тима изпуснаха по още едно няколко положения.

В 53-та минута Уилсън навлезе в наказателното поле, преодоля двама играчи на Арсенал, след което мина и покрай Лено, но не успя да вкара на празна врата.

В 4-та минута на добавеното време Калъм Чеймбърс имаше шанс да вкара и решителен втори гол, но ударът му уцели страничната греда.

Така Арсенал излезе на 1 точка зад втория в класирането Манчестър Сити, с актив от 15 точки. Борнемут пък остана на 10-то място с 11 пункта от 8 мача.