Манчестър Сити вече изостава на осем точки от лидера в класирането на Висшата лига - Ливърпул. Момчетата на Пеп Гуардиола загубиха с 0:2 домакинството си на Уулвърхамптън.

Ливърпул надви драматично Лестър с 2:1

Нова драма с марка "Ливърпул", победната "червена" серия продължава

Гол от дузпа в последната минута реши битката на мърсисайдци с Лестър

В петата минута Моутиньо изведе Кутроне зад гърба на отбраната. Италианецът опита да прехвърли стража на Сити, но ударът му бе много неточен.

В 20-ата минута Уулвс пропусна нова отлична възможност. Сгрешен пас от Марез в половината на Сити даде шанс на Хименес да нахлуе през центъра. Той преодоля Отаменеди и стреля, но Фернандиньо блокира в последния момент. Топката стигна до Кутроне, но той стреля в тялото на Фернандиньо, който все още лежеше на земята.

В 23-тата минута нова грешка в отбраната на Сити даде възможност на Хименес да нахлуе в наказателното поле. Мексиканецът обаче не успя да нанесе удар, а вместо това падна, претендирайки за дузпа. Такава обаче не бе отсъдена, а и повторенията не доказаха, че има някакъв контакт между Фернадиньо и Хименес.

В 67-ата минута Давид Силва изпълни пряк свободен удар от около 22 метра, след който топката разтресе напречната греда. Малко след това нов изстрел на испанеца премина над вратата.

В 80-ата минута Хименес подаде топката в центъра към Адама Траоре, който преодоля Едерсон с удар от 18 метра - 0:1.

В 94-ата минута отново дуото Хименес - Траоре прониза Сити за крайното 2:0.

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Отаменди, Фернадиньо, Кансело, Родри, Гюнгоган, Д. Силва, Марез, Агуеро, Стърлинг

Уулвърхамптън: Патрисио, Боли, Коуди, Саис, Дендонкер, Моутиньо, Винагре, Траоре, Невеш, Кутроне, Хименес