Според мениджъра на Арсенал - Арсен Венгер взетото решение за оставането на Месут Йозил в клуба е било най-евтиното възможно, на пренаситения трансферен пазар тази зима.
"Йозил беше най-евтиното решение. Ако си беше тръгнал през лятото, щяхме да трябва да взимаме нов футболист, чиято заплата нямаше да бъде много по-изгодна.
Но тогава трябваше да плащаме и трансферна сума. Той трябва да поеме отговорността на терена, да бъде ръководител на отбора.
Всичките ни футболисти не печелят малко. Това мога да кажа", заяви специалистът.