Полицията в Англия арестува фен, заподозрян в отправяне расистки обиди към играчите на резервната скамейка на Арсенал.

"Артилеристите" удариха Лийдс навън с 4:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Домакините потвърдиха за ареста и съобщиха, че инцидентът се е случил през първото полувреме на срещата.

"Расизмът няма да бъде толериран от Лийдс Юнайтед и всеки запалянко, който използва расистки език ще получи доживотна забрана за мачовете на отбора", написаха от Лийдс в специално изявление.

Резервата за Арсенал Роб Холдинг бе заснет да говори с четвъртия съдия около 30-ата минута на двубоя с Лийдс, преди представител на домакините също да бъде запознат със случая.

"Мога да потвърдя инцидента. Властите го разследват. Един от футболистите на пейката е чул въпросните коментари. Не знам към кого са били насочени.

Разочарован съм, защото във футбола се прави много, за да се предотвратят подобни инциденти. Става дума за един човек и не смятам, че целият стадион трябва да плати цената", заяви Артета.