Арсенал записа категорична победа над Лийдс с 4:1 като гост в единственият мач от програмата на 18-ия кръг, който се игра в събота.

Както е известно, другите мачове бяха отменени заради епидемията от заразени в първенството.

Пиер-Емерик Обамеянг потъва в изгнание

Той остана извън групата на лондончани и за предстоящия мач срещу Лийдс

Артилеристите решиха всичко още до почивката с 3 гола, два от които реализира Габриел Мартинели. Те можеха да вкарат и още, след като получиха много свободно пространство от домакините, които бяха без на практика половината си отбор.

В 16-ата минута, Лаказет се пребори за една топка като притисна Адам Форшоу, тя остана свободна в наказателното поле и Габриел Мартинели с великолепен удар стреля под гредата и даде аванс на своя тим. Това третия гол за бразилеца в последните 6 мача. В 28-ата минута Арсенал вкара отново. Домакините отново загубиха в средата на терена, Джака изведе отлично Мартинели и той измъкнал се сам срещу вратаря го преодоля за втори път.В 42-ата минута, Букайо Сака проби отдясно, след това се получи карамбол и топката остана в краката му, младокът стреля и след рикошет в Клих топката пак посети мрежата на Лийдс. ВАР провери попадението и го потвърди.

В 74-ата минута обаче, Бен Уайт направи голяма глупост, като с безсмислен шпагат фаулира Гелхард и реферът отсъди дузпа. Рафиня бе безкомпромисен и намали изоставането на Лийдс.

До някаква изненада обаче нямаше как да се стигне. В 84-ата минута Йодегор изведе отлично влезлият от пейката Смит-Роу и той оформи крайното 4:1 с прецизен изстрел, разписвайки се във втори пореден двубой като резерва.