Стефан Орманджиев заяви, че ще настоява пред Изпълкома на БФС броят на тимовете в "А" футболната ни група да бъде намален и в елита да играят 10 - 12 тима.
Вицепрезидентът на БФС и президентът на Марек Йордан Андреев бяха гости на 26-то издание на кръгла маса "Топспор", организирана от сайта Топспорт.бг и вестник "Топспорт" със съдействието на "Еврофутбол" и с любезното домакинство на „Best Western City Hotel".
"Ако искаме да имаме по-интересно първенство и да създадем по-качествена продукция, е крайно време елитната ни група да бъде намалена. Ще настоявам за това пред Изпълкома. Стане ли това, ще бъдат привлечени и повече рекламодатели и ще нараснат печалбите на клубовете", заяви Орманджиев.
Президентът на Марек Йордан Андреев (на малката снимка) обаче коментира, че е твърдо против намаляването на тимовете в групата.
"За мен няма да е нормално в рамките на един сезон Левски и ЦСКА да играят четири пъти един срещу друг за първенство", каза Андреев.
Стефан Орманджиев контрира, че ако тимовете бъдат намалени, Марек ще има възможността да приеме по два пъти на сезон Левски и ЦСКА.
Орманджиев призна, че Изпълкомът на БФС предстои да разрешава изключително деликатен казус, свързан с Черноморец (София), тъй като не е ясно в коя от двете "Б" групи ще играе тимът през следващия сезон.
Отборът изпада в Западната "Б" група, но му предстои пререгистрация в Бургас, заради което би трябвало да играе в Източната.
Сложна е ситуацията и около бургаските Нафтекс и Черноморец, като все още не се знае дали и двата тима ще могат да играят евентуално в "А" група.
Както е известно Изпълкомът глоби клубовете с по 50 000 лв, след като бе доказано, че има общ собственик.
"Изпълкомът ще трябва да вземе сложно решение. Сигурен съм, че Митко Събев има средства да издържа и двата клуба, но не е ясно дали от БФС ще му позволим това", заяви Орманджиев.
Вицепрезидентът на БФС коментира и желанието на клубовете да канят чуждестранни рефери за мачовете си.
"С чуждите рефери клубните началници са по-спокойни. От клубовете няма как да "хванат" чуждите съдии, тъй като те са напълно изолирани от тях. Може да сте сигурни, че никой няма достъп до тях. Човек от БФС ги посреща на летището и е плътно с тях до заминаването им след мача", коментира Орманджиев.
"Винаги съм подкрепял българските съдии. Марек остана един от малкото тимове, които не са искали чужди рефери за мачовете си. В сряда Цветан Георгиев защити името си, след като ръководи по перфектен начин мача ни с ЦСКА. Ако и други български съдии свирят така, без да се притесняват от имена като Левски и ЦСКА, първенството ще е далеч по-качествено. Иначе и ние имаме сериозни претенции към съдийството.
Поне 10-15 точки сме загубили заради съдии. Ако не бяха тези гафове, сега щяхме да сме в тройката", заяви по темата Йордан Андреев.
Президентът на Марек добави, че ще предложи на БФС през следващият сезон да бъде въведено правило, чуждестранни рефери да бъдат канени само когато ги поискат и от двата отбора.
Lyubaka
на 18.05.2007 в 10:39:42 #41"Поне 10-15 точки сме загубили заради съдии. Ако не бяха тези гафове, сега щяхме да сме в тройката", заяви по темата Йордан Андреев. Е това изби всичката риба в морето!!!!! Титанът на мисълта-андрешко за пореден път доказва, че някои хора оставят нещо след себе си, само когато излизат от тоалетната... Няма такъв дебил!
Xa-x@v
на 18.05.2007 в 10:37:18 #40ТИТО333,няма да изчезне след,като е охраняван от тях
Червенушко
на 18.05.2007 в 10:35:50 #39Да, съгласен съм, че преувеличих, но дали са ги биели или равен, те бяха по-голям препъни-камък за Левски отколкото беше ЦСКА. То и сега не е по-различно, ама туй е друга тема. А камъните хвърчаха заради безумията на съдията, който се подигра с Миньор, камъните бяха за него, но той си ги заслужаваше, това беше гавра. Мачът нарочно или не не беше предаван по ТВ, после Сираков каза, тоя отбор няма място в А група и айде шута. Това честно ли е?
focus
на 18.05.2007 в 10:33:46 #38"Поне 10-15 точки сме загубили заради съдии. Ако не бяха тези гафове, сега щяхме да сме в тройката", заяви по темата Йордан Андреев.
Те футбалерите че немат никой в главата...немат...ама и президентите им май немат.
Андреев да не си дишал лепило ?
Xa-x@v
на 18.05.2007 в 10:31:09 #37чесТИТО333,че този пункт,ако не са полицаите ще фалира

Xa-x@v
на 18.05.2007 в 10:28:41 #36Багер,абе Топа вчера се е справил
Xa-x@v
на 18.05.2007 в 10:26:27 #35Багер,отиде ми тотото

Fen
на 18.05.2007 в 10:19:14 #34Червенушко Регистриран на: 16.05.2007, 09:35 Ще ме извиняваш ама Миньор Перник не са биели толкова често ЛЕВСКИ колкото го описа. Помниш ли как хвърчаха камъни там на един мач. Така че и тея са същите дървари.
Xa-x@v
на 18.05.2007 в 10:19:00 #33Багер,няма го ората
бероец
на 18.05.2007 в 10:15:10 #32Аз лично съм твърдо против.Футболът е една игра,а играта по презумция е създадена за да радва хората.С намалянето на броя на отборите по-малко градове ще имат възможност да гледат "елитен" футбол,а с това ще се отнеме правото на по-голяма част от населението да го прави.
Red Army General
на 18.05.2007 в 10:14:35 #31Аз съм за 12 отбора. Тва ше е най-стегнатия вариант
Xa-x@v
на 18.05.2007 в 10:14:22 #30Багер
partenkov
на 18.05.2007 в 10:06:14 #29Всеки иска по-добро ниво на футбола, но едва ли някой иска да прехвърляме уродливостите от здравата глава на болната. Преди години не опитаха , ли вариянт с по-малко отбори? 14 май бяха. Какво се промени? Орманджиев да отговори.
Червенушко
на 18.05.2007 в 10:04:52 #28Има отбори, които не заслужават да играят в А група. Участват само за някоя далавера, като Спартак например - най-продажния отбор в България. Да не говорим за Черноморец, Родопа, Беласица, Марек, Рилски Спортист. Това са си отбори за Б група да ме извиняват. Това, че правят футбола по-интересен като бият грандовете си е глупост. Никой от тези не може да бие гранд без гранда да е навит да го бият. Както Левски в Самоков и ЦСКА в Дупница. Спасяване на сателити. Помним какво стана с един отбор - Металург Перник, 90% от форумците сигурно не го помнят щото са на по 13(най-вече псуващите, за тях съм сигурен) Та този отбор се опъна 1-2 години на Левски и ЦСКА би ги с по 1 на мъка в Перник няколко години подред, и ги изхвърлиха от А група с оправдани: "симулативна игра" Ставаше въпрос за 2 мача с Литекс и Левски. Е хубаво де, тогава не трябваше ли да изхвърлят и Литекс и Левски? Нали мача се играе от 2 отбора? Същото и с Миньор Перник. Тея биеха Левски когато си поискаха! Е поне в Перник...и те бяха унищожени. Така че за А група нещата са ясни. Ще останат силните, демек независими отбори, Локо Пд, Ботев, Морето, Литекс, може би и Берое - за провинциалните говоря. Те имат сили да оцелеят и да играят без да са сателит. Също така си имат позиции, за да не им се случват "пернишките истории" ако направят хикс на някой, дето не трябва. Както Черно море срещу Левски последните години на Тича нямат загуба, но и срещу ТИМ не се рита, даже и да си Сираков или Борат(който между другото по телевизията съм чувал да наричат Тодор Батков
ще да е някой прякор)
Go0
на 18.05.2007 в 10:03:08 #27Футболното НЛО Черноморец (София)
MightyAku
на 18.05.2007 в 09:57:38 #26се е тая кой ще е шампион стига нивото ни да се вдигне а не още да кретаме тая дупка ако отборите са по равностойни и конкуренцията е по голямо то неимоверно и нивото ще се вдигне
shadow warrior
на 18.05.2007 в 09:56:29 #25partenkov Регистриран на: 16.05.2006, 14:31 с прискърбие ще заявя че си прав
както казват футболните хора - единственото хубаво са 3-те точки. честно казано дербитата от последните години дори не си ги и спомням...
по-надолу един форумец предлага много добра схема на първенството - ще добавя, че в неговия вариант дори 1-2 отбора златна среда няма да има - те ще имат шанс за Интертото...все пак е ЕКТ 
Fen
на 18.05.2007 в 09:54:43 #24Ако намалят отборите ЛЕВСКИ ще става всяка година шампион.
partenkov
на 18.05.2007 в 09:51:17 #23шадоу, 4е то в такъв случай най-голямата трагикомедия е т.нар. Вечно Дерби. Ти имаш , ли си представа каква мъка е за мен , обикновен любител на футбола, без пристрастия към нито един от двата отбора, да гледа такъв "мач"? Явно, не. От няколко години даже не го и гледам. Не виждам как намаляването на отборите в групата ще оправи този проблем.
MightyAku
на 18.05.2007 в 09:49:40 #22и аз да се включа сега твърдо против повече отбори в А група какво като видин и русе са там? та те нямат стадиони че камоли играчи какво ще прави един такъв отбор? Изненадите се получават когато лидерите не играят а не когато слабите отбори играят силно защото с играчите които имат е просто невъзможно и няма как да ни се вдигне класата левки цска и литекс все още ще си бягат по 20 мин на мач и ще бият еваш еваш. Не е това начина когато има 10 отбор 4 от който спорят за титла а останалите за място в уефа ще има доста повече инвестиции в футбола всеки ще иска да играе в евротурнири а и това не е концерт пожелание всеки град да си има отбор. както казаха по доло като не инвестираш в футбола прави го другаде но при нас никой не дава пари за спорт законите ни са такива че ползата от това е много малка и никои не иска да го прави но пък за сметка на това е удобно средство за пране на пари и всички се възползват от това . Не сте ли се запитвали как може един левски или цска да дават сумати пари за заплати бази лагери бла бла бюджети а възвращаемост ? като пример клубовете в европа покирват 60-70% от разходите си само от продажба на билети отделно артиколи и т.н. при нас какви билети? какви артиколи? просто работата е вмирисана отдавна и никой не иска промени защото е изгодно за всички