Точно когато "Червените криле" загубиха няколко последователни мача и изглеждаха уязвими, се завърнаха на леда ударно с победа над Детройт с 4:1 в шести двубой от Западната конференция. Резултатът в серията е 4:2.

Дрейпер, Дацюк и Дрейк се разписаха още в първата част и осигуриха значителна преднина за Детройт.

"Червените криле" ще се изправят срещу Питсбърг Пингуинс на "Джо Луис Арина" по пътя си към четвъртата титла за 11 сезона.

Зетърберг вкара последното попадение за Детройт в 24-ата минута от мача. Бранителят на Ред Уингс Осгууд (на снимката) нямаше много за вършене през първите две части на двубоя. През третата "звездите" му намериха работа, но той успя да парира всички удари към мрежата, освен този на Робидас. Играчът се разписа за Далас с пауърплей гол.

Осгууд изигра 100-ия си плейофен мач и записа 48 победи с екипа на "червените криле".

За първи път от 6 години насам Детройт ще спори за Купа "Стенли" след като елиминира Далас като гост.