Спартак (Плевен) продължава да мачка своите съперници в първенството на Северозападната "В" група. Днес "синьо-белите" се справиха и с гостуващия Янтра (Габрово), като ги победиха с класическото 3:0, съобщава plevensport.eu.

Успехът, обаче не дойде толкова лесно, тъй като през цялото първо полувреме гостите играха доста организирано в защита и това затрудни много плевенчани.

Все пак спартаковци съумяха да матират бранителите и вратаря на габровци в 41-ата минута, когато Стефан Христов получи прекрасен пас пред опразнената врата от Венци Миленов и откри резултата. През втората част футболистите на Янтра се поизмориха и плевенският тим закономерно стигна до още две попадения. Първо в 72-ата минута Христов намери Любомир Тодоров зад защитата на гостите и за опитния нападател не остана нищо друго освен да покачи.

В даденото от съдията продължение най-добрият на терена Стефан Христов получи подарък от бранител на Янтра и останал сам срещу стража на габровци Андреев го преодоля и вкара втория си гол в мача, като оформи крайното 3:0.