Дъжд от голове се изсипа на градския стадион в Кресна в мач между местния Перун и Балкан от втория кръг да първенството на Югозападната трета лига. След загубата, която претърпяха в първия мач срещу Сливнишки герой като гости, този път момчетата на Благовест Ангелов показаха истинско мъжество и хъс за победа и изпълнявайки много стриктно указанията на наставника си, изковаха победа с 4:3.

Първият гол в срещата отбеляза Иван Георгиев в 15-а минута след като бе изведен от Йордан Харизанов и простреля стража на гостите за 1:0. В 40-та минута радостта на феновете бе помрачена, след като се стигна до изравнително попадение на Петко Петков.

След бързи контри резултатът набъбна на 1:3 за Балкан, но това не отчая хората на Благовест Ангелов. Главният съдия Йота Гарабедов отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на гостите, която Петко Стоенков превърна в гол за 2:3.

Равенството 3:3 отново бе дело на Стоенков. Постигнатото попадение стана след центриране на Роберто Харалампиев. Четвъртият гол за отбора на Перун реализира от воле Иван Атанасов. Радостта на кресненските футболисти и фенове бе огромна, защото не се помни скоро да са се вкарвали четири гола на отбор като този на Балкан.

"Доволен съм много от това, което показаха футболистите, на които гласувах доверие в този мач. Губейки в резултата при 1:3, момчетата намериха сили и кураж и с много желание и раздаване на 100% имаше защо да се радват. Постигнахме ценна победа срещу отбор, изграден от много добри футболисти", сподели след драматичния успех Благовест Ангелов.

Президентът на Балкан Иван Редовски определи загубата срещу Перун като незаслужена.

"Водехме с 3:1 в резултата, което явно не се нравеше на главния съдия Йото Гарабедов, който отсъди дузпа за игра с ръка след като топката бе насочена от 1 метър срещу него. При 1:3 проиграхме куп чисти голови положения чрез Кристиян Ковачев, Ангел Ангелов и Георги Кременлиев. В интерес на истината главният съдия Йото Гарабедов предизвика не веднъж и феновете и треньорския щаб на Перун с ненавременните си и неточни отсъждания. Независимо от съдийските грешки, основно вината си остава сред нашите футболисти, които не затвориха мача при резултат 1:3. На два пъти Кристиян Ковачев през първата и втората част на срещата уцели гредите зад вратаря на Перун. Головете за нашия отбор отбелязаха Петко Петков-два и един Кристиян Ковачев".