Отборите на Миньор и Беласица почетоха жертвите на терористичните атаки в Париж. С едноминутно мълчание в памет на загиналите при атентатите започна срещата от 15-ия кръг в Югозападната "В" група, в присъствието на около 500 зрители.

Първото полувреме премина скучно, почти без интересни положения и пред двете врати.

В 48-та минута на мача Дани Стефанов центрира пред вратата към Димитър Панталеев, пазен от двама защитници на петричани. Гостите спряха топката удобно за пернишкия нападател и той отбеляза първия гол. Две минути по-късно Симеон Ганчев с хубав удар вкара втори гол от чиста позиция пред вратата на петричани.

В 69-та минута Ганчев отново реализира попадение в мрежата и закова резултата на 3:0. Това е 11-ият му гол в изиграните досега срещи за Миньор (Пк) в Югозападната "В"ФГ.

По време на мача бяха присъдени жълти картони на Стефанов (Миньор) и Танев (Беласица).