Отборите на Сенегал и Тунис заеха първите две места в група "В" в турнира за Купата на африканските нации и си осигуриха участие на четвъртфиналите.

Тунис постигна това след като победи Зимбабве с 4:2 в изключително зрелищен мач. Тунизийците започнаха много силно и вече в 36-ата минута водеха с 3:0. Головете реализираха Слити в 10-ата, Мскани в 22-рата и Хениси в 36-ата минута. Малко преди почивката Зимбабве върна интригата в мача след като Мусона получи пас в наказателното поле и показа блестяща техника, за да елиминира няколко защитници, след което с удар в далечния ъгъл намали на 1:3. Но в добавеното време Тунис възстанови разликата от 3 гола след като получи дузпа и Уайиб Хазри бе точен от бялата точка за 4:1.

През втората част Зимбабве успя да направи загубата си малко по-почетна. В 58-ата минута след хубава контраатака Ндоро получи на скорост и технично оформи крайното 4:2.

Тунис надигра Алжир с 2:1

Картагенските орли с малко очакван успех срещу Марез и компания

Автогол и дузпа решиха спора между двата тима

В другия мач от групата Алжир и Сенегал не успяха да излъчат победител и направиха 2:2. Този резултат обаче реално нямаше значение, тъй като Сенегал вече си бе гарантирал първото място в групата, а Алжир дори и да беше победил, щеше да завърши на 3-ата позиция и да отпадне от турнира.

Две попадения за "пустинните лисици" реализира новата звезда на Лестър Ислам Слимани и благодарение на тях тимът му на два пъти повеждаше.

Таранът се разписа първо в 10-та, а после в 52-та минута. За първото попадение му асистира Софиан Хани, а за второто съотборникът му в Лестър Рияд Марез. Но и двата пъти бързо Сенегал изравняваше. Първо Папе Диоп направи 1:1 в 44-та минута, а звездата на Фенербахче Муса Соу оформи крайното 2:2 в 54-та минута. Така Сенегал събра 7 точки на върха, а само с две в актива си Алжир отпадна.