Тунис надигра Алжир с 2:1 в мач от втория кръг на Група "B" от турнира за Купата на африканските нации в Габон.

Бившият вратар на ЦСКА - Райс М'Боли остана на резервната скамейка на алжирците, които записаха първо поражение в надпреварата след равенството 2:2 със Зимбабве в първия кръг.

Камерун с ценен успех срещу дебютантите от Гвинея-Бисау

Камерун с решителна крачка към следващата фаза на КАН 2017 (ВИДЕО)

"Лъвовете" сътвориха пълен обрат срещу Тони Силва и компания

Първото полувреме бе равностойно и двата тима не успяха да си вкарат гол, а всичко по-интересно в мача се случи след почивката. В 50-ата минута защитникът на испанския елитен тим Бетис Аиса Менди си вкара автогол и даде преднина на тунизийците.

В 66-ата минута "картагенските орли" получиха правото да изпълнят дузпа и халфът на Лил Наим Слити бе точен от бялата точка за 0:2.

Габон с второ поредно равенство на КАН 2017

Ново разочарование за габонския народ - "пантерите" пак не победиха (ВИДЕО)

Обамеянг и компания направиха 1:1 и с Буркина Фасо

Финалният натиск на "пустинните лисици" доведе само до почетно попадение на резервата Софиан Хани (90+1') от белгийския гранд Андерлехт в добавеното време на срещата.

След първия си успех в групата Тунис излезе на второ място с 3 точки, а в последния кръг се изправя срещу Зимбабве, който по-късно играе с тима на Сенегал. Алжирците остават с една точка и в последния си мач трябва да търсят задължителна победа срещу Сенегал, ако искат да се класират за 1/4-финалите на турнира.