Отборът на Сенегал се класира за 1/4-финалите от тазгодишната надпревара за Купата на африканските нации.

Тимът записа втората си победа в Група "В", след като надигра с 2:0 Зимбабве. Така съставът вече има актив от 6 точки и не може да бъде изместен от първото място.

Точни за успеха бяха "лъвовете от Теранга" бяха Садио Мане в 9-ата и Анри Сайве в 13-ата минута.

Срещата започна повече от добре за сенегалците, които набързо взеха преднина от два гола. В 9-ата минута Балде Кейта пусна остър пас по земя и Садио Мане на задната греда необезпокояван засече топката отблизо във вратата за 1:0.

Само четири минути по-късно Анри Сайве с прекрасно изпълнение от фаул от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 2:0.

Тунис надигра Алжир с 2:1

Картагенските орли с малко очакван успех срещу Марез и компания

Автогол и дузпа решиха спора между двата тима

Сенегал продължи да контролира събитията на терена и през второто полувреме и спокойно можеше да стигне и до трети гол.

В крайна сметка срещата завърши без повече попадения, а Сенегал с 6 точки остава на върха в класирането и вече е сигурен участник в следващата фаза на турнира.

Зимбабве пък до момента има 1 спечелена точка и заема последната 4-та позиция, като ще трябва да търси задължителен успех в последния си мач с Тунис, ако иска да играе на 1/4-финал.