Отборът на Сенегал е полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на африканските нации. Един от фаворитите в турнира се справи със сензацията Бенин, след като го победи с минималното 1:0 в Кайро.

Единственото попадение в мача реализира опорният халф Идриса Гай. Въпросният направи фантастична комбинация със Садио Мане и навлизайки мощно в полето на противника, не остави шанс на вратаря Алагабе с плътен шут.

Кот д’Ивоар излъга Мали и продължава напред за КАН

Уилфред Заха се превърна в герой за "слоновете"

Символичните домакини имаха сериозни претенции към алжирския съдия Горбал, който в 76-ата минута отмени техен гол след използването на системата ВАР.

По-рано в срещата още един гол на Садио Мане беше отменен, но тогава имаше правилно отсъдена засада. Бенин пък имаше своите добри възможности през първата част, когато добри възможности за аутсайдерите се откриха пред тяхната звезда Микаел Поте.

Бенинците завършиха мача и с човек по-малко, тъй като в 84-ата минута червеният цвят на картона видя Оливие Вердон заради ужасяващо действие срещу съперник.

На полуфинал Сенегал ще срещне победителя от четвъртфиналната двойка Мадагаскар - Тунис.

СЕНЕГАЛ - БЕНИН 1:0