Кот д'Ивоар наглед подсигури участието си сред най-добрите 16 на Купата на африканските нации. Селекцията на Патрис Бьомел се затрудни доста и донякъде изненада с равенството 2:2 срещу Сиера Леоне. Въпреки това "оранжевите" остават едноличен лидер в своята група Е.

Във втори пореден мач "лъвската планина" даде сериозен отпор на фаворизиран съперник, като в предишния кръг държавата от Западна Африка стигна до 0:0 и с актуалния носител на трофея Алжир.

Мо Салах и ВАР измъкнаха Египет срещу Гвинея Бисау

"Фараоните" с важен успех в група D

В 10-ата минута Кот д'Ивоар получи правото да изпълни дузпа, след като Умару Бангура събори играч на "слоновете" в наказателното поле. Франк Кесие обаче не успя да преодолее превърналият се в интернет сензация страж на Сиера Леоне - Мохамед Камара.

И той обаче капитулира в 25-ата минута, когато Себастиен Алер се разписа след задължаващо подаване на Уилфред Заха. Съперникът им не се предаден и в 55-ата стигна до изравняването чрез Камара.

Следващият герой на срещата се казваше Никола Пепе. Крилото на Арсенал получи пас от Сангаре в 65-ата минута и с премерен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:1. И когато в лагера на символичните домакини си мислеха, че победата им е вързана в кърпа - Алхаджи Камара се възползва от грешка на Бадра Али Сангаре и фиксира за крайното 2:2.

В друга среща играна по същото време, Тунис записа първа победа на КАН, след като разби Мавритания с 4:0. Два гола за победителите отбеляза Уахиб Хазри, а по веднъж се разписаха Матхолти и Джазири.