Отборите на Мали и Гамбия направиха важна крачка към елиминационната фаза в турнира за Купата на африканските нации. След победи в първия кръг, във втория двата тима се изправиха един срещу друг и завършиха наравно 1:1.

Така те заемат първите две позиции в група F, където още са националните селекции на Тунис и Мавритания.

Както ви съобщихме по-рано, като титуляр за "скорпионите" започна новото попълнение на Левски - Ноа Сонко Сундберг. Бранителят обаче се контузи и беше заменен принудително.

Първото полувреме бе изпъстрено с добри ситуации за гамбийците, но гол тяхна полза не падна. Гредата на Мали бе ударена на два пъти...

След паузата фаворитите заиграха далеч по-добре и само добрите намеси на Йоб спираха селекцията на Мохамед Магасуба от попадение. Логичното все пак се случи в 77-ата минута, когато Коне бе точен от дузпа.

Наказателен удар обаче бе отсъден и за Гамбия. ВАР реши, че Сако е играл непозволено в собственото си поле и Бароу вкара за крайното 1:1.