Домакините на КАН 2019 от Египет спечелиха по безапелационен начин своята група "А". Тази вечер селекцията на Хавиер Агиере постигна максимален точков актив, след като "фараоните" наложиха волята си и над Уганда (2:0).

Всичко в този двубой бе решено до почивката, когато паднаха и двете попадения в срещата. Първото от тях, за кеф на пълните трибуни на стадиона в Кайро, реализира Мо Салах. Звездата на Ливърпул демонстрира голямата си класа и вкара след отлично изпълнен пряк свободен удар.

Мадагаскар спечели група "Б" на КАН 2019

Анисе и компания надвиха Нигерия с 2:0

Крайното 2:0 пък бе оформено в даденото от съдията продължение на първото полувреме. Ахмед Елмохамади достигна малко случайно до топката след остър пас на Ашраф и с диагонален шут матира Онянго.

Поражението обаче не се оказа фатално за угандийците, които завършиха на второто място в групата. Третата позиция пък остана за Д.Р Конго. Хората на Флоран Ибенге запазиха надежди за продължаване в елиминационната фаза като един от най-добрите тимове, финиширали на третата позиция. Тази вечер въпросната селекция разби Зимбабве с 4:0.

Нигерия победи Гвинея и е на 1/8-финал за Купата на африканските нации

В група А Уганда и Зимбабве завършиха 1:1

Два гола за успеха реализира добре познатият нападател Седрик Бакамбу, а по един добавиха Болинги и Асомбалонга.

УГАНДА - ЕГИПЕТ 0:2

0:1 Салах (36"), 0:2 Елмохамади (45+1")

ЗИМБАБВЕ - ДР КОНГО 0:4

0:1 Болинги (4"), 0:2 Бакамбу (34"), 0:3 Бакамбу - дузпа (65"), 0:4 Асомбалонга (78")

Тунис и Ангола завършиха наравно 1:1