Нигерия се класира за осминафиналите за Купата на африканските нации. Това стана факт, след като съставът победи Гвинея с 1:0 в група В на турнира.

Нигерийците имат вече 6 точки, докато след тях Мадагаскар и Гвинея са с по 1.

Банана и Баокен се оказаха достатъчни за камерунска победа на КАН 2019

Носителите на трофея победиха Гвинея-Бисау

Централният защитник Кенет Омеруо вкара единственото попадение в мача, след като засече топката при центриране на Моузес Саймън от корнер. Предишната им победа беше отново с 1:0 над дебютанта Бурунди.

Мали започна с победа на Купата на африканските нации

Успехът за тима дойде с убедителното 4:1

Звездата на гвинейците Наби Кейта изигра първата си среща след лечението на аддукторен проблем, но след като получи няколко удара от защитниците, напусна терена в 70-ата минута. И само три минути по-късно тимът му инкасира единствения гол.

В група А Уганда и Зимбабве завършиха 1:1, като за угандийците това означава първо място в потока поне за момента с 4 точки. За Зимбабве точката е първа от два мача.