Отборът на Нефтохимик надделя над Славия, в двубой между двата тима от програмата на 10-ия кръг на Първа професионална лига.

Срещата на стадион "Лазур" в Бургас завърши при резултат 2:0 в полза на домакините.

Точни в полза на победителите бяха Венцислав Христов и Емануил Манев.

Първият вкара през откриващото, а вторият - през заключителното полувреме от мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията по минути:

НА ЖИВО: Нефтохимик - Славия

Бургазлии търсят втората си победа в първенството

Домакините постигнаха първа победа в първенството, под ръководството на новия си треньор Христо Янев.

Тя беше и втора до момента през сезона.

Бургазлии за последно бяха спечелили мач в Първа лига на 21-и август, когато надиграха с 1:0 Берое в Бургас.

След това Нефтохимик записа серия от пет загуби, довели до освобождаването на Димчо Ненов след третата.

Треньорът на Нефтохимик не можеше да разчита днес на трима основни играчи - Иван Вълчанов, който гори заради натрупани жълти картони, както и трайно контузените Любомир Божинов и Атанас Чепилов.

Любопитното е, че Янев, който е обличал екипа на Славия като играч, стартира сезона начело на ЦСКА-София, именно с победа с 2:0 над столичани.

Днес той повтори това си постижение.

От групата на Славия отпаднаха Стефан Велков и Балджийски. Техните места бяха заети от Георги Пашов и Георг Илиев. Аут беше и Александър Бранеков, който няма да играе до Нова година, като всичко това явно доведе до известно натрупване и ефектът беше наличен.

Феновете на домакините трябваше да чакат до последната минута на първото полувреме, за да видят откриващия гол на своите любимци.

Той бе дело на Венцислав Христов, който все по-често попада в анализите и коментарите, свързани с подобряването формата на Нефтохимик.

В 53-ата минута, въпреки промените, извършени от треньора на гостите Александър Тарханов, неговите възпитаници инкасираха втори гол, този път реализиран от Емануил Манев.

Тарханов видимо не беше доволен от случилото се, но въпреки емоционалните му наставления край страничната линия, крайният развой от двубоя не беше променен и Славия по-скоро очаквано загуби визитата си край морето.

Така "зелените" временно се отлепиха от дъното в класирането и са 12-и, докато "белите" остават под номер 10.