55′

Жълт картон за Манев.

54′
53′

Нов гол в полза на домакините! 2:0, след попадение на Манев! Приключи ли мачът в Бургас?

46′

Йомов заменя Минчев.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Венци Христов открива резултата! 1:0 за домакините!

40′

Минчев стреля силно, топката минава встрани от вратата.

30′

Маламов едва не превзе "бялата" врата, след като напредна сам в половината на съперника. Завършващият удар обаче му изневери.

28′

Николай Димитров изпробва точността на удара си, кълбото не попада в целта.

25′

Христов пропуска да се разпише, а след това и добавката на Манев е неуспешна.

24′

Силен удар на Христов. Гол няма.

19′

Нов шут на Сердеров, пореден "бял" пропуск.

14′

И Дюлгеров можеше да открие резултата, но не успя да го направи. Добра възможност за Нефтохимик.

11′

Васев стреля, топката минава встрани от целта.

8′

Силен шут на Сердеров, вратарят на съперника спасява.

1′

15.Живко Петков 17.Георг Илиев

Отборът на Нефтохимик приема Славия от 20:00 часа, на стадион "Лазур" в Бургас.

Домакините ще се опитат да постигнат първа победа в първенството, под ръководството на новия си треньор Христо Янев, както и втора до момента през сезона.

Бургазлии за последно спечелиха мач в Първа лига на 21-и август, когато надиграха с 1:0 Берое в Бургас.

След това Нефтохимик записа серия от пет загуби, довели до освобождаването на Димчо Ненов след третата.

Треньорът на Нефтохимик няма да може да разчита на трима основни играчи. Това са Иван Вълчанов, който гори заради натрупани жълти картони, както и трайно контузените Любомир Божинов и Атанас Чепилов.

Любопитното е, че Янев, който е обличал екипа на Славия като играч, стартира сезона начело на ЦСКА-София с победа с 2:0 над Славия.

От групата на Славия отпаднаха Стефан Велков и Любомир Балджийски. Техните места бяха заети от Георги Пашов и Георг Илиев. Аут е и Александър Бранеков, който няма да играе до Нова година.