Пропадането на Септември в Първа лига продължава с пълна сила. Тимът на Николай записа седма поредна загуба, след като в мач от 10-ия кръг на първенството загуби с 1:2 гостуването си на Витоша. Борис Галчев откри резултата в 13-ата минута, но "тигрите" стигнаха до пълен обрат в заключителните петнадесет минути с попадения на Иван Вълчанов и Ивайло Лазаров.

Витоша събра 13 точки и заема 7-а позиция във временното класиране, докато Септември остава едва 13-и с четири пункта.

Витоша - Септември 2:1

Витоша - Септември 2:1, Лазаров бележи

Двата тима откриват кръга в Първа лига

Двубоят в Бистрица започна равностойно, като играта бе предимно в центъра. В 13-ата минута Септември поведе в резултата след страхотен гол на Борис Галчев. Халфът овладя топката пред наказателното поле, намери коридор за стрелба и с мощен удар от 25 метра не остави шансове на Василев.

Снимка 380819

В 19-ата минута техничен удар на Долапчиев мина покрай вратата. В 32-ата минута Ивайло Лазаров пропусна чудесна възможност да изравни. Халфът се озова сам срещу Георгиев, но от 5-6 метра прати топката над вратата.

Шест минути по-късно Бенга овладя топката в наказателното поле след центриране от корнер, но не намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Септември остана с 10 души. Аласан Диаби игра с ръка в наказателното поле и бе изгонен от Станислав Ставров. По-рано френският защитник вече бе получил жълт картон. Янко Георгиев обаче спаси изпълнената дузпа от Григор Долапчиев. Нападателят стреля в центъра на вратата, а стражът изби с крак.

Снимка 380825

Още в началото на втората част домакините тръгнаха да търсят изравнителен гол. В 47-ата минута удар с глава на Амзин мина над вратата. В 60-ата минута Гади нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но Василев спаси.

Три минути по-късно удар с глава на Ивайло Лазаров от непосредствена близост мина над вратата.

Снимка 380824

В 75-ата минута Витоша все пак стигна до изравнителен гол. Четин Садула центрира от ляво, защитата на Септември изпусна Иван Вълчанов, който с глава се разписа за 1:1.

Пет минути след това Василев изби в корнер опасен удар извън наказателното поле на Александър Георгиев. В 89-ата минута Ивайло Лазаров направи обрат за "тигрите". Халфът изпълни великолепно пряк свободен удар и от около 30 метра не даде шанс на Янко Георгиев.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Витоша изкова ценен успех с 2:1.