Витоша (Бистрица) запази мястото си в Първа лига! "Тигрите" победиха с 3:0 Монтана в бараж, който определи последния член на елита за следващия сезон. Григор Долапчиев откри резултата със страхотен гол в 52-ата минута, а в последните минути Емил Гъргоров вкара още два гола.

За тима на Росен Кирилов това е трети пореден спечелен бараж. Витоша определено бе по-стойностният отбор на терена в Овча Купел и закономерно стигна до победата. В същото време възпитаниците на Атанас Атанасов трудно стигаха до опасности пред Християн Василев, като опитаха няколко удара от далечна дистанция, които не дадоха резултат.

Витоша - Монтана 3:0

Витоша - Монтана 3:0, нов гол на Гъргоров

Двата тима ще определят последния участник в елита през следващия сезон

Началните минути на срещата не предложиха опасности пред двете врати. Витоша владееше инициативата, но не успяваше да затрудни Ивайло Василев.

В 15-ата минута силен удар на Ивайло Лазаров от воле срещна тялото на играч на Монтана. Шест минути по-късно Ивайло Цветков стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Християн Василев.

В 23-ата минута Тони Тасев центрира в наказателното поле, където Цветков изпревари оставения непокрит Сергей Георгиев и нанесе слаб удар с глава.

Снимка 426320

В 38-ата минута добра намеса на Димитър Илиев предотврати гол във вратата на Монтана. Защитникът изчисти топката на метри от голлинията.

Втората част започна с два неточни удара от далечна дистанция на Четин Садула и Григор Долачиев.

В 52-ата минута Витоша поведе. Стефан Христов с меко центриране отдясно намери Долапчиев в наказателното поле, който стреля с гръб към вратата и вкара страхотен гол.

Снимка 426324

След попадението Монтана погледна по-смело към вратата на Християн Василев. На два пъти Йордан Йорданов опита удари с глава, които бяха неточни.

В 72-ата минута Гъргоров не затрудни вратаря на белите с удар от границата на наказателното поле. Секунди по-късно Ивайло Цветков получи хубав извеждащ пас, но реши да стреля от движение и не намери очертанията на вратата.

Снимка 426325

В 74-ата минута Християн Василев спаси опасен удар на Сергей Георгиев. Малко след това Владислав Мисяк стреля покрай вратата от удобна позиция.

Четири минути по-късно и Иван Михов опита да се разпише след центриране от корнер, но ударът му с глава мина над вратата.

В 82-ата минута Гъргоров пропусна да реши всичко в срещата. Бадема получи топката в наказателното поле от Стефан Христов, обърна се и нанесе удар, при който топката срещна гредата.

Снимка 426319

Шест минути след това отново Гъргоров се отличи с пропуск. Даниел Георгиев сбърка, при което резервата на Витоша се озова на стрелкова позиция отляво на вратата, но Ивайло Василев успя да спаси.

Все пак в 90-ата минута Бадема успя да се разпише. Халфът се възползва от грешка на Василев, който не успя да улови оставена от Айтов топка, и покачи на 2:0.

Крайният резултат оформи Гъргоров с втория си гол в мача. Той получи извеждащ пас с пета от Христов в третата минута на добавеното време и с удар в левия ъгъл оформи крайното 3:0.