ГОООЛ! Вържил Мисиджан заходи от ъгъла на наказателното поле към центъра и стреля параболично в левия горен ъгъл на вратата на Георгиев. Стражът нямаше какво да направи.

Николай Герогиев излезе извън наказателното поле, за да ликвидира контра на Лудогорец.

Ренан спаси нисък удар с глава след корнер. Публиката скандира: "Витоша".

Натанаел Батиста сменя Цветомир Панов.

61′

Моци за малко не остана сам. Румънецът с малко не можа да засече високата топка.

58′

Христов не можа да си спре топката пред малкото поле на Лудогорец. Домакините направиха бърза контра, вдигнала на крака публиката.

57′

Кешеру не можа да стреля с глава до дясната греда на Витоша. Мисиджан напредна отляво и центрира.

56′

Аутуори вече не издържа. В игра влиза Кешеру. Жоао Пауло приключи с опитите си да вкара гол.

55′

Жоао Пауло стреля под ъгъл, но Мутафчийски блокира топката в корнер. Няколко грешни изчиствания на защитата на домакините.

51′

Много грешни подавания от страна на футболистите на двата отбора. Битката е средата на терена.

48′

Малко очаквано бистричани имат предимство след почивката.

47′

Атака на Витоша отляво. Корнер за домакините.
Амзин не можа да си спре топката след центрирането и защита изчисти.

45′

Без смени на почивката. Сянката е покрила две-трети от терена. Добра предпоставка за по-голяма скорост в играта.

45+1′

Витоша се отбранява добре. И дори погледна напред в последните пет минути.

45′

Христов центрира отляво над всички.

44′

Ренан излезе и направи шпагат на Христов отляво на атаката на Витоша.

43′

Амзин центрира отдясно след корнер. Нямаше играч на Витоша до задната греда.

42′

Кампаняро опита диагонален пас към Лукоки, който беше блокиран. Играчите на Лудогорец нямат идея как да вкарат гол.

39′

Висиджан опита да намери Кампаняро зад защитата, но подаването му излезе криво.

34′

И двата отбора не бързат много. Гостите разиграват много, но натискът им е неутрализиран.

32′

Мисиджан не можа да си спре топката с гърди след извеждащ пас на Дяков.
Жоао Пауло стреля много слабо по земя в ръцете на Георгиев.

28′

Според някои специалисти, ако гредите се брояха за голове, Лудогорец щеше да е начело в класирането на Първа лига.

25′

Христов стреля под малък ъгъл отляво. Топката мина покрай гредата на невярващия Ренан.

24′

ГРЕДА! Жоао Пауло напредна отдясно и стреля в далечната греда. Лукоки опита добавка, блокирана от защитник.

23′

Котев спъна Мисиджан отзад.

20′

Мисиджан прати топката в мрежата на Георгиев, който спаси удар на Жоао Пауло. Мисиджан се оказа в засада.

18′

Тодор Гочев получи картон за поредно нарушение срещу Лукоки.

16′

Жоао Пауло е много активен и на два пъти за малко не остана сам срещу Георгиев. Защитата на Витоша за сега се справя.

13′

Пропуск! Лукоки напредна през центъра с Гочев на гърба си. Николай Георгиев скъси ъгъла и спаси сигурен гол.

12′

Горалски грубо фаулира съперник, след като съдията Кабаков пресече подаването му.

9′

Тодор Гочев изстреля Лукоки в рекламно пано. Кабаков не показа картон.

7′

Лукоки нахлу отдясно, но подаването му към дузпата беше пресечено.

6′

Играчите на Витоаша се подредиха отзад. Двата отбора правят много грешки.

3′

Жоао Пауло беше изведен от Дяков, но нанесе слаб удар.

2′

Росен Кирилов не разчита на Кутев, който е контузен.
Първата атака е за Витоша. Моци успя със заставане да неутрализира опастността.

1′

Слънчево време. Духа лек вятър на планинския стадион.

94.Ивайло Тодоров 90.Рафаел Форстър

Само преди месец мач между Витоша и Лудогорец изглеждаше като сигурна победа за седемкратните шампиони на България. Но за изненада на всички след третия кръг отборът, който спечели само два двубоя през целия минал сезон е пред разградските "орли" в класирането на Първа лига.

Шампионите загубиха пътя към вратата на съперниците си и са вкарали само четири гола в последните седем срещи. За сега никой не говори за криза и Пауло Аутуори с усмивка обещава, че всичко ще се оправи. Един днешен неуспех, че разклати още стола на бразилския специалист. Лудогорец има много напрегната програма и задължителната ротация може да се окаже проблем.

С появата на Росен Кирилов на треньорския мостик "бистришките тигри" играят разкрепостено и имат точков актив, с който могат да мечтаят дори за място в първата шестица. Равенство срещу хегемона в българското първенство ще затвърди възходящата линия на отбора от софийския квартал.

Двубоят ще се играе на стадиона, който се намира на най-висока надморска височина от тези, на които се играят мачове в групата на майсторите. Атмосферата е различна от тази на празния Национален стадион "Васил Левски", където преди малко повече от година Лудогорец спечели с 4:2.

Условията за поредната изненада в интересно започналото българско първенство са налице.