Витоша (Бистрица) и Дунав направиха миролюбиво 1:1. Двата отбора играха много предпазливо. Голове все пак имаше. Румен Гьонов от състава на домакините си изкара втори жълт картон. Гостите нямаха шансове в заключителните минути да оползотворят численото си превъзходство.

Витоша - Дунав 1:1, Гъргоров откри от дузпа, Христов изравни

Двата отбора се срещат за десети път в последните три сезона

Първото полувреме би заело челно място в класацията: "Най-скучни 45 минути, сезон 2019-2020". В него и двата отбора играха много предпазливо и в същото време грешаха често.

В средата на частта гостите си заработиха три жълти картона, а малко след това Емил Гъргоров уцели греда от страничен пряк свободен удар. Макенджиев със сигурност щеше да спаси, ако топката беше в очертанията на вратата.

Снимка 455383

Гостите бяха с една идея по-малко пасивни в полувреме, в което Вълков не даде нито секунда добавено време.

Момчетата на Людмил Киров тръгнаха смело напред и натиснаха зафраво веднага след почивкта. Но първият гол падна в тяхната врата.

В 52-ата минута Четин Садула направи хубав финт в нказателното поле. Мартин Костадинов падна върху топката и я докосна с ръка. Вълков отсъди дузпа, която Емил Гъргоров хладнокръвно реазлизира.

"Драконите" изравниха в 65-ата минута след тройна комбинация между Лазаров, Исаевски и Стефан Христов, който с удар по земя отбеляза за 1:1.

В 69-ата минута Атанас Кабов беше изведен зад защитата отляво. Той напредна и стреля в лявата греда на вратата на Макенджиев, който докосна топката. Вратарят на Дунав улови след това отскочилата топка.

Снимка 455380

Около 15 минути преди последния съдийски сигнал Румен Гьонов направи фаул срещу Стефан Христов, донесъл втори жълт картон за футболиста на Витоша. Домакините заиграха по-твърдо след изравнителното попадение.

До края нямаше сериозни положения въпреки хаотичния натиск на гостите.

Точката не върши никаква работа за Витоша. Гостите от Дунав изглеждат успокоени, след като бъдещето пред тях изглежда по-добро.