Купенов стреля остро с глава над гредата след корнер отляво.

Двата отбора изглеждат доволни от резултата.

Играчите на Витоша втвърдиха играта и по-често правят нарушения.

77′

Румен Гьонов спъна Стефан Христов. Втори жълт картон за играча на Бистрица

75′

Котев стреля технично в аут след подаване назад от Гъргоров. Защитата на гостите се пропуква.

73′

Макенджиев излезе пред наказателното поле и изчисти топката пред връхлитащия Кабов.

69′

Атанас Кабов беше изведен зад защитата отляво. Той напредна и стреля в лявата греда на вратата на Макенджиев, който докосна топката. Вратарят улови след това отскочилата топка.

65′

ГООООЛ! Стефан Христов получи топката от Исаевски в наказателното поле, направи финт и стреля неспасяемо по земя. Преди това Лазаров пусна прекрасен вертикален пас отляво към Исаевски.

60′

Николов стреля с глваа в аут след фаул, изпълнен от Костадинов.

53′

ГООООООЛ! Емил Гъргоров обърна левия крак и стреля по земя в десния ъгъл на Макенджиев. Вратарят се хвърли в другата посока.

52′

Дузпа за Витоша. Садула направи финт в наказателното поле отдясно близо до аутлинията. Костадинов падна и докосна топката с ръка.

49′

Геройска защита на домакините. Три блокирани удари след натиск на Дунав.

46′

Ахмедов стреля с глава над гредата след центриране на Костадинов отдясно.

45′

Сянка падна над половината от игрището.

45′

Запро Динев смени Кутев за Витоша.

45′

Без секунда добавено време. Изключително скуно първо полувреме.

43′

Румен Гьонов прекали с агресията срещу Христов.

40′

Макенджиев хвана слабо центриране на Кутев след обещаваща атака на домакините.

38′

Удар на Христов по диагонала. Василев прибра ръцете  и топката профуча покрай дясната му греда.

30′

Два блокирани удара на играчи на Дунав след корнер отляво за гостите.

29′

Гостите успяха най-сетне да изнесат играта, след като в рамките на няколко минути направиха няколко фаула и получиха три жълти картони.

28′

Свилен Щерев получи картон за закъснял шпагат.

27′

Гъргоров  стреля директно от фаул отляво. Макенджиев, не можа да играе с топката, която се отби от гредата.

26′

Димов събори Садула при атака на Витоша отляво.

25′

Футболистите днес показват, че нямат бърза работа.

22′

Ивайло Лазаров спря обещаваща атака на Атанас Кабов.

21′

Диян Димов стреля с глава в аут след фаул в полза на Дунав.

21′

Центриране за Ахмедов, който се подхлъзна пред малкото поле на Витоша.

20′

Тодор Гочев направи поредния си фаул. За сега деветият жълт картон му е спестен.

17′

Фаул за Витоша, изпълненен от Котев, който центрира в аут.

14′

Грешките преобладават в играта и на двата отбора. Гостите играят малко повече с топката.

11′

Василев с лекота хвана топката след центриране на Костадинов отдясно.

9′

Темпото е ниско. Футболистите пазят силите си за важните моменти в мача.

7′

Тодор Гочев от Витоша води непрестижната класация по жълти картони в групата на майсторите. Той осем пъти е бил декориран от началото на сезона.

4′

Предпазливо начало и на двата отбора.

1′

Минута мълчание преди началото на срещата в памет на Стефан Данаилов. Слънчево, но студено време.

17.Запро Динев 23.Симеон Иванов

Тимовете на Витоша и Дунав ще се срещнат за десети път в рамките на последните три сезона. И двата отбора преминават през труден период. Витоша е твърдо на последно място с 4 точки, а "драконите" са на 11-а позиция с 16 точки.

Футболистите от планинския софийски квартал за поредна година са в дъното, но този път регламентът е сменен и последният след втората фаза ще изпадне от групата на майсторите. Бистричани имат една победа срещу русенци с 2:1, постигната на 20 юли 2018 година. Днешният успех е задължителен, защото разликата може да стане такава, че изпадането да стане факт още след края на редовния сезон.

Момчетата на Людмил Киров играят добър футбол, но безпаричието поставя под съмнение съществуването на отбора. Въпреки това Дунав вече спечели едно гостуване в полите на Витоша на Царско село. Русени спечелиха навън и срещу амбициозния тим на Арда, както и измъкнаха равенство срещу гранда ЦСКА. По правило те побеждават редовно бистричани. Победите им са 7 от 9 двубоя. Головата разлика е 16:4.

Големите отсъстващи за "тигрите" са Димитров и Санчес. Русенци няма да разчитат на наказания Мартин Коваччев.

Регламентът на първенството е такъв, че двата тима може да се срещнат още два пъти до края на сезона.