Берое загуби битката с Ботев (Пловдив), в дербито между двата тима от програмата на 10-ия кръг на Първа лига.

Двубоят завърши при драматичното 3:4, като беше изпълнен с куп обрати и напрегнати, непредвидими моменти.

С хеттрик за домакините се отличи завърналият се в българския футбол Жуниор Мапуку, който обра овациите в Стара Загора.

За гостите точни бяха Косоко, Неделев (на два пъти) и Паоло.

Именно игралият в Майнц капитан на "канарите" донесе трите точки на тима си, разписвайки се за крайното 4:3, точно 10 минути преди последния сигнал.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията по минути:

НА ЖИВО: Берое - Ботев (Пд)

Битката за Тракия започва!

Още във втората минута от сблъсъка пробив на Косоко и последвало откриващо попадение на бившия футболист на ЦСКА дадоха жокер на феновете по трибуните за онова, което следваше да се случи в сблъсъка.

В 11-ата минута започна наказателната акция на Жуниор Мапуку.

Футболистът на домакините вкара гол, на който могат да завидят поне половината от световните футболни звезди, като изправи запалянковците на крака.

В 37-ата минута отново Мапуку бе точен за 2:1, правейки първия обрат в мача пълен, след като прати топката покрай тялото на вратаря на съперника, а след това и зад голлинията му.

Три минути преди почивката Неделев върна състава си в сблъсъка, след перфектно изпълнение от свободен удар.

Само 7 минутки след подновяването на играта пък Жоао Паоло даде преднина на гостите, след като от близка дистанция вкара за 2:3.

След час игра Берое получи правото да изпълни единайсетметров наказателен удар за фаул на Златков срещу Зехиров.

Зад топката от бялата точка застана Мапуку, който хладнокръвно реализира за 3:3.

Малко след това Косоко получи втори жълт, респективно червен картон за необмислен фаул в близост до вратата на тима си, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена.

Крайното 3:4 оформи Неделев, с попадение, реализирано 10 минути преди последния сигнал.

Така Ботев се намеси в битката с водещите тимове в класирането, докато оставката на Александър Димитров в Берое изглежда все по-вероятна.

В последните 16 шампионатни двубоя с "канарчетата", Берое има 9 победи, 5 равенства и две загуби.

Единственото гостуване през сезона, в което "канарчетата" не успяха да вкарат гол, бе в Стара Загора - 0:1 срещу другия представител на Града на липите Верея на 22 август т.г., което доведе до смяната на старши-треньора Николай Костов.

Иван Стоянов пък записа 150-ия си мач в елита. Дебютът му бе за Сливен на 9 август 2008 г. срещу другия пловдивски представител в Първа лига Локомотив (1:1).