ГОЛ на Жоао Паоло! 2:3! Уникална среща в Стара Загора!

Индивидуалните действия на Цонев до момента не са от полза нито за него, нито за отбора му.

Играта е подновена.

45′

Почивка.

43′

Неделев изравнява резултата, след изпълнение на свободен удар! 2:2! Дерби наистина има тази вечер в Стара Загора!

41′

Жълт картон за Веселин Пенев.

36′

Втори гол на Мапуку и обратът е факт! 2:1 за Берое!

34′

Нов опит на Гъргоров, гол обаче не пада.

27′

Жълт картон за Косоко.

23′

Изстрел на Мапуку е спасен от Георгиев.

21′

Официално предупреждение за Серкан Юсеин.

20′
16′

Гъргоров пропуска добра възможност да се разпише.

16′

Цонев шутира, топката минава встрани от целта.

11′

Мапуку изравнява резултата! Уникален завършващ удар на нападателя на старозагорци!

5′

Натиск за домакините, след бързия гол във вратата им.

2′

ГОЛ на Косоко, само 2 минути след началото на мача!

1′

9. Радослав Кирилов 15. Иван Кирев

Берое приема Ботев (Пловдив) в среща от програмата на 10-ия кръг на Първа лига.

Статистиката в последните мачове между днешните съперници е по-скоро показателна.

Берое е на път да обърне баланса в "битката за Тракия", като в последните 15 шампионатни двубоя с "канарчетата" отборът има 9 победи, 5 равенства и едва една загуба.

Старозагорският тим е единственият, който не вкара гол в последните 3 кръга на първенството.

В първите 8 шампионатни срещи на Берое през миналия сезон, когато на вратата отново бе Благой Макенджиев, тимът допусна едва 2 гола, сега за същия период заралии инкасираха цели 7 попадения.

Единственото гостуване през сезона, в което "канарчетата" не успяха да вкарат гол, бе в Стара Загора - 0:1 срещу другия представител на града на липите Верея на 22 август т.г., което доведе до смяната на старши-треньора Николай Костов.

Иван Стоянов ще запише 150-ия си мач в елита. Дебютът му бе за Сливен на 9 август 2008 г. срещу другия пловдивски представител в Първа лига Локомотив (1:1).