Турнир: efbet Лига Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора Зрители: 211

Верея и Септември завършиха 0:0 в мач от Първа лига

Бивши играчи на Левски и ЦСКА пропуснаха да дарят тимовете си с победа

87′

Младият Владимир Николов ще получи шанс да доиграе срещата. Напуска Крис Гади.

86′

КРИС ГАДИ! Септември можеше да си тръгне с трите точки в този мач. Необходимата доза късмет обаче нямаше звездата на софиянци - Крис Гади, който получи перфектен пас от Иван Тилев, но от десетина метра прати коженото кълбо встрани.

80′

Грубичката среща очаквано завърши с червен картон, но той не бе за нито един от футболистите на терена. Получи го помощник-треньорът на домакините - Стоян Колев, който реагира много бурно срещу едно съдийско решение на Георги Кабаков.

77′

И ПАК ОГНЯНОВ! Верея продължи да бъде отборът, създаващ по-чисти голови положения. В 77-ата минута централният бранител на Септември - Васил Добрев допусна груба грешка, допускайки Антон Огнянов да излезе само срещу Галев. Енергично натискан обаче от гонещия го Диаби, нападателят на "лъвовете" сякаш се стресна и прати топката отново в аут.

72′

Резервата Ндомбу ще остане в статистиката от този мач с жълтия си картон.

65′

ОГНЯНОВ! Верея вече се виждаше водач в резултата, ако не бе грандиозният пропуск на Антон Огнянов в 65-ата минута. Резервата Теофилос Коуроупис напредна по крилото, след което отправи задължителен пас за бившия играч на Левски. Тони обаче направи по-трудното и от няколко метра не намери опразнената врата.

64′

Опитният Борис Галчев ще бъде заменен от младия плеймейкър Иван Тилев.

61′

ТАНЕВ! Двете нули на "Трейс Арена" бяха сериозно застрашени малко след това, когато след двоен рикошет, топката попадна в краката на връхлитащия Милен Танев. Халфът на Верея стреля диагонално, но с отлична намеса изпъкна добре подготвеният Вальо Галев.

59′

Проблеми сполетяха треньора на Верея - Иван Колев в 59-ата минута. Халфът Симеон Мечев получи поредна травма в коляното, като синът на фолкпевицата Малина напусна терена със сълзи на очи. На негово място се появи новото попълнение Ндомбоу.

57′

Първата интересна ситуация за втората част бе един удар от разстояние на Миро Будинов, който попадна право в обсега на Георгиев.

56′

Картон за Симеон Мечев, който влезе грубо в краката на Фабиано.

53′

Георги Русев заменя Ишмаел Байду, сътворявайки първата смяна в лагера на Септември.

46′

На почивката старши-треньорът на Верея - Иван Колев направи смяна в своята атака. Вмсесто Денислав Станчев, в игра се появи Теофилос Коуроупис.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Топката се разходи малко пред голлинията на Верея в 42-ата минута, когато падайки Фабиано опита да продължи за свой съотборник. Във въпросния периметър обаче нямаше играч на софиянци и така те пропиляха още една добра възможност за попадение.

38′

ГАЛЧЕВ! Селекцията на Николай Митов можеше да нанесе своя удар в 38-ата минута. Крис Гади и Мирослав Будинов организираха бърза атака, която трябваше да бъде завършена с мощен шут от средна дистанция на Борис Галчев. Изстрелът му обаче бе избит с вещина от отлично пласиралия се страж на Верея.

35′

Официално предупреждение за Аласана Диаби заради реплика към главния съдия Кабаков.

27′

Първи жълт картон в мача. Получава го звездата на домакините - Антон Огнянов.

25′

Интересните положения в този мач определено се случваха след игра с глава. По такъв начин гол опита да реализира централният бранител на Септември - Васил Добрев. Младокът се бе озовал на чиста позиция, но слабото му насочване не се нуждаеше от коментар...

16′

ИВАНОВ!! Верея нямаше гол в летните си контроли, но каръкът бе на път да бъде счупен в 16-ата минута, когато Иво Иванов скочи най-високо при центриране от корнер. Опитният защитник обаче прати коженото кълбо високо над горната греда.

13′

От своя страна футболистите на Септември залагаха на изсипани топки в полето на своя опонент. Нито един от състезателите в "синьо-червено" обаче успя да се възползва от акуратните центрирания на Борис Галчев.

4′

Макар и състав на около месец, Верея съумя да организира нещо подобно на домакински натиск. Шанс пред "лъвовете" се откри още в 4-ата минута, но извеждащият пас на Антон Огнянов към капитана Илиев бе навременно пресечен от вратаря на Септември.

3′

На "Трейс Арена" вали тих и напоителен дъжд, който със сигурност ще създаде проблеми и на двата отбора.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!! Главен съдия е Георги Кабаков.

7. Георги Русев

Отборите на Верея и Септември се изправят един срещу друг в последния двубой от първия кръг в шампионата. Първоначално срещата трябваше да се изиграе в неделя, но бе разменена с тази между Славия и Берое, заради важното евроучастие на "белите" в четвъртък срещу Хайдук (Сплит).

Септември подписа с румънеца Александру Бенгу

Столичани си осигуриха услугите на защитника

Домакините са изцяло подменен отбор. "Лъвовете" бяха съпътствани от сериозна финансова криза в края на изминалата кампания, като мнозина дори твърдяха, че клубът ще преустанови своето съществуване. Макар и разделили се с голяма част от своите звезди, шестият от последния шампионат отново ще се бори за челно място в крайното класиране.

Заралии ще бъдат водени от опитния Иван Колев, който за месец и половина трябваше да изгради боеспособен състав. Сред лидерите на този тим през есента ще бъдат дошлият от Пирин вратар - Георги Георгиев, бранителите Здравко Илиев, Илия Мунин и Иво Иванов. В средата на терена ще се разчита на Симеон Мачев и Станислав Маламов, като в атака отговорна роля ще има прогоненият от Левски - Антон Огнянов.

Кристиян Добрев: Трудно можем да си поставим големи цели

"Целта ни е да налагаме младите играчи от нашата школа"

Разбира се не липсва и екзотика, като в тима ще видим алжирци, датчани, гърци, молдовци и т.н. Да не забравяме и преминалия през куп български тимове в своята кариера ганаец Майкъл Тевия.

Иван Колев призна, че селекцията на тима не е завършена и се надява скоро да бъдат привлечени още играчи.

Ситуацията в Септември е далеч по-оптимистична. Селекцията на Ники Митов запази основния си състав, като единствено продаден бе Мартин Тошев, поел към Ливан. Така с отговорността да бележи попадения ще бъде натоварен Мирослав Будинов, който през пролетта бе със статута на резерва. Отново константна величина ще бъде Борис Галчев, а свежа кръв в тима ще добавят новите Аласан Диаби, Александру Бенга и младежкият национал Георги Русев, завърнал се от престой в Испания.

Григор Долапчиев отказал оферта от Верея

Нападателят на Витоша предпочел да остане при "тигрите"

Вратарят Янко Георгиев е контузен и почти сигурно няма да се появи в игра. Здравко Димитров пък е наказан и също отпада от сметките.

До този момент Септември и Верея са се срещали два пъти във футболния ни елит, като столичани имат пълен актив от победи, с голова разлика 3:0.

Главен съдия на мача е Георги Кабаков, с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Четвърти арбитър е Неделчо Гаджалов. Делегат на БФС е Костадин Костадинов, а работата на реферите зорко ще следи Константин Писков.