Отборите на Верея и Септември сътвориха първото нулево реми за новия сезон. Макар и слабо посетен, двубоят на "Трейс Арена" предложи равностоен и атакуващ футбол на тежкия терен в Стара Загора.

Шанс да стигнат до трите точки имаха и двата тима, които обаче пропиляха редица изгодни положения след почивката. Големият грешник за домакините се казваше Антон Огнянов, като бившият играч на Левски дори си позволи лукса да изпусне на празна врата.

Верея - Септември 0:0 (Развой на срещата по минути)

Без попадения на "Трейс Арена"

От своя страна Септември на няколко пъти застраши стража на съперника, но късмет пред гола нямаха Борис Галчев и Крис Гади.

След четири дни, на Верея предстои нов шампионатен мач. Гостуване на Етър от 18:30 часа на стадион "Ивайло". На другия ден пък Септември домакинства на Ботев (Пд).

Николай Демирев: Верея е финансово подсигурен клуб

Административният директор на Верея: Отборът е финансово подсигурен

"Дано отново намерим място в челната шестица"

Макар и състав на около месец, Верея съумя да организира нещо подобно на домакински натиск. Шанс пред "лъвовете" се откри още в 4-ата минута, но извеждащият пас на Антон Огнянов към капитана Илиев бе навременно пресечен от вратаря на Септември.

От своя страна футболистите на Септември залагаха на изсипани топки в полето на своя опонент. Нито един от състезателите в "синьо-червено" обаче успя да се възползва от акуратните центрирания на Борис Галчев.

Верея нямаше гол в летните си контроли, но каръкът бе на път да бъде счупен в 16-ата минута, когато Иво Иванов скочи най-високо при центриране от корнер. Опитният защитник прати коженото кълбо високо над горната греда.

Селекцията на Николай Митов можеше да нанесе своя удар в 38-ата минута. Крис Гади и Мирослав Будинов организираха бърза атака, която трябваше да бъде завършена с мощен шут от средна дистанция на Борис Галчев. Изстрелът му обаче бе избит с вещина от отлично пласиралия се страж на Верея.

Ники Митов: Много слаб мач за нашия тим

"Бавно мислихме, бавно играехме с топката"

Топката се разходи малко пред голлинията на Верея в 42-ата минута, когато падайки Фабиано опита да продължи за свой съотборник. За негова жалост, във въпросния периметър нямаше играч на софиянци и така те пропиляха още една добра възможност за попадение.

Първата интересна ситуация за втората част бе един удар от разстояние на Миро Будинов, който попадна право в обсега на Георгиев.

Проблеми сполетяха треньора на Верея - Иван Колев в 59-ата минута. Халфът Симеон Мечев получи поредна травма в коляното, като синът на фолкпевицата Малина напусна терена със сълзи на очи. На негово място се появи новото попълнение Ндомбоу.

Двете нули на "Трейс Арена" бяха сериозно застрашени малко след това, когато след двоен рикошет, топката попадна в краката на връхлитащия Милен Танев. Халфът на Верея стреля диагонално, но с отлична намеса изпъкна добре подготвеният Вальо Галев.

Иван Колев: Доволен съм, все пак сме отбор на един месец

"Нуждаем се от още нови футболисти"

Верея вече се виждаше водач в резултата, ако не бе грандиозният пропуск на Антон Огнянов в 65-ата минута. Резервата Теофилос Коуроупис напредна по крилото, след което отправи задължителен пас за бившия играч на Левски. Тони обаче направи по-трудното и от няколко метра не намери опразнената врата.

Септември намери сили и отговори на съперниковия натиск с добро положение за Мирослав Будинов. Бившият таран на Дунав (Русе) обаче се провали в сюблимния момент, когато трябваше да засече паса на Крис Гади.

Верея продължи да бъде отборът, създаващ по-чисти голови положения. В 77-ата минута централният бранител на Септември - Васил Добрев допусна груба грешка, допускайки Антон Огнянов да излезе само срещу Галев. Енергично натискан обаче от гонещия го Диаби, нападателят на "лъвовете" сякаш се стресна и прати топката отново в аут.

Галчев: Тревата беше много висока, хиксът с Верея е заслужен

"Целта ни е да се спасим от изпадане"

Грубичката среща очаквано завърши с червен картон, но той не бе за нито един от футболистите на терена. Получи го помощник-треньорът на домакините - Стоян Колев, който реагира много бурно срещу едно съдийско решение на Георги Кабаков.

Септември можеше да си тръгне с трите точки в този мач. Необходимата доза късмет обаче нямаше звездата на софиянци - Крис Гади, който получи перфектен пас от Иван Тилев, но от десетина метра прати коженото кълбо встрани.

Здравко Илиев: Заслужавахме да победим Септември

Капитанът на Верея: Заслужавахме да победим Септември