Симпатичният отбор на Витоша записа поредна загуба в шампионата в исторически мач, игран на стадиона в Бистрица. За първи път "тигрите" домакинстваха у дома в елита, но Верея успя да се наложи с 3:0 и да развали празника на бистричани и на празнуващия днес рожден ден - Стефан Христов. Головете бяха дело на Меди Фенуш през първата част и Венцислав Бенгюзов и Георги Андонов, които се разписаха през вторите 45 минути. Срещата бе и закриваща за седмия кръг в Първа лига.

Витоша - Верея (Развой на срещата по минути)

"Тигрите" за първи път ще домакинстват у дома през този сезон

През първото полувреме на срещата двата отбора не успяха да предложат почти нищо интересно пред една от двете врати, въпреки че още в 5-ата минута рожденикът Стефан Христов пробва да открие резултата, но ударът му не бе достатъчно силен, за да изненада Аргилашки.

Малко след това дойде и първото голово положение за гостите от Стара Загора. Нургалиев обаче, пропиля чудесна възможност за своя тим, след като получи хубав пас и остана непокрит, но се засуети и не стреля към вратата на Витоша, с което атаката на тима на Илиан Илиев бе прекратена.

В 33-ата минута Фенуш бе изпуснат от защитата на бистричани и стреля покрай Василев, който нямаше как да предотврати попадението във вратата си.

Преди края на първата част Христов отново бе изведен на стрелкова позиция, но явно днес нападателят на Витоша просто нямаше ден. Офанзивният футболист не успя да овладее топката и стъпи на нея, след което се строполи на земята точно пред вратата на Аргилашки. Румен Гьонов също пробва да върне тима си в мача със силен удар от не толкова далечна дистанция, но топката премина над напречната греда.

Второто полувреме бе по-слабо и от първите 45 минути... Малкото зрители на стадиона в Бистрица не станаха свидетели на абсолютно нито една хубава атака. Домакините не дадоха почти никакъв отпор, за да достигнат поне до почетно попадение, а Верея пазеше резултата, тъй като тези три точки са много ценни за състава на Илиан Илиев, който се приближава към Левски в класирането.

Най-интересното нещо за целия двубой бе вторият гол за гостите то Стара Загора. Венцислав Бенгюзов отбеляза чудесно попадение с прехвърлящ 30-метров удар, като вратарят на Витоша просто остана безпомощен под топката.

Три минути преди края на редовните 90 минути, капитанът на Верея - Георги Андонов оформи крайното 3:0 и донесе класическа победа за своя тим над дебютанта в Първа лига през този сезон.