Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 432

Верея сложи край на победоносния пирински марш

"Орлетата" бледо копие на себе си в Стара Загора

89′

Последна промяна за селекцията на Александър Томаш.

88′

Голмайсторът Валери Домовчийски отстъпва мястото си на Янислав Иванов - Конструктора.

87′

Жълт картон за Елиаш Да Силва, който също си навлича гнева на рефера Никола Попов.

87′

86′

Защитата на Пирин заспа и докато чакаше удар, Домовчийски получи пас зад стената сам в наказателното поле, Георги Андонов се размина с паса пред вратата.

86′

Дежурен жълт картон за Иван Бандаловски

74′

ГООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!!2:0!!ЕУЖЕНИО!! И след като късметът на няколко пъти покриваше пиринци, неизбежното за тях в крайна сметка се случи. Селим Керкар видя с хубав извеждащ пас Елиаш Да Силва, който напредна с топка в крака по крилото. Опитният капитан демонстрира убийствен поглед върху играта, намирайки от другата страна на терена връхлитащия Педро Еуженио. При първия си опит срещу Макенджиев дребосъкът не успя, но при добавката топката мина под плонжа на вратаря и така радостта се възцари на трибуните на "Трейс Арена".

72′

Официално предупреждение и за Самуел Инкоом, който наруши правилата срещу Старокин.

70′

Жълт картон за Здравко Илиев, който препъна Александър Башлиев от гостите.

67′

Опитният Георги Андонов се появява в игра за Верея. Напуска Венци Бенгюзов.

67′

ГЕОРГИ АНДОНОВ! Андонов с първото си отиграване направи опасна атака за Верея, Домовчийски пропусна за Керкар, чийто силен шут минава встрани от отлична позиция вляво на границата на наказателното поле!

57′

Милен Радуканов прибягва до включването на "тайното" си оръжие - Иван Цветков.

56′

КЕРКАР! Миг по-късно, националният вратар отново бе решаващата фигура, която отърва Пирин от втори гол. Селим Керкар буквално се подигра с трима защитници на "орлетата" и остана сам срещу Макенджиев. Изстрелът му обаче беше безкрайно разочароващ и право в обсега на съперниковия страж.

50′

ЕУЖЕНИО!! Второто полувреме можеше да стартира с нов гол в мрежата на гостите. Капитанът Елиаш пусна феноменален извеждащ пас към бързака Еуженио, който навлезе в наказателното поле на Пирин и отправи диагонален изстрел. На мястото си обаче беше Макенджиев, който умело спаси своите.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

36′

ГОООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!!ДОМОВЧИЙСКИ!!1:0!! Селекцията на Александър Томаш все пак демонстрира по-голяма настоятелност и заслужено поведе в 36-ата минута. Всичко отново започна от намиращия се в супер форма Иван Бандаловски, който "набута" хитър пас към включващия се от фланга Педро Еуженио. Последва прострелен пас към далечната греда, където непокрит дебнеше Валери Домовчийски. За Домо пък не се оказа никакъв проблем да реализира в опразнената врата.

32′

Валери Домовчийски свали с глава към Педро Еужено. Волето на португалеца обаче не намери целта, минавайки над горната греда на Макенджиев!

27′

Удар от средна дистанция на капитана Елиаш да Силва, който въпреки силата си не създаде никакви проблеми на Благой Макенджиев.

12′

ДОМОВЧИЙСКИ! Верея намери сили и отговори подобаващо на благоевградското предизвикателство. В 12-ата минута многоходова комбинация на "лъвовете" завърши с хитро подаване на Бандаловски към Валери Домовчийски, който от трудна позиция съумя да затрудни максимално Благой Макенджиев.

5′

БИТКАТА НА "ТРЕЙС АРЕНА" ЗАПОЧВА СЪС СТИЛ! Пирин имаше отличен шанс да открие резултата само шест минути след първия съдийски сигнал. "Орлетата" получиха правото да изпълнят двоен удар на границата на вратарското поле! До въпросната ситуация се стигна, след като Иван Бандаловски реши да върне към своя страж - Пламен Колев, който сътвори уникална глупост и игра с ръце. Всичко това бе добре видяно от рефера Никола Попов и решението му бе категорично. При последвалият удар Стилиян Николов заложи на силата, но топката срещна телата на поне няколко футболисти на Верея, легнали да спасяват попадението.

4′

Александър Томаш предприема цели 5 промени в своя тим след загубата в последния кръг от Нефтохимик. Официален дебют сред титулярите прави ганайската звезда Самуел Инкоом. Рокадата в Пирин е едва една - срещата в Стара Загора пропуска Кристиян Кощърна.

3′

Гостите от Благоевград са подкрепяни от 8 свои верни привърженици, които дори и в този състав съумяват да бъдат най-гласовитите на "Трейс Арена".

2′

Срещата започна с минута мълчание в памет на 24-годишния футболист Георги Богданов, който напусна този свят през седмицата след дълга борба с коварна болест.

1′