Отборът на Верея сложи край на серията без поражение на Пирин (Благоевград). Селекцията на Сашо Томаш се поздрави със заслужен успех 2:0, при който опонентът им отправи едва един точен удар към очертанията на заралийската врата.

Битката на "Трейс Арена" бе белязана от попаденията на Валери Домовчийски и Педро Еуженио. Ако не бяха пък добрите намеси на Благой Макенджиев от състава на гостите, триумфът за "лъвовете" можеше да бъде далеч по-изразителен.

Верея - Пирин 2:0 (Развой на срещата по минути)

Край на победната серия за "орлетата"

По този начин и на практика хората на Милен Радуканов вече нямат никакъв шанс за участие в шампионския плейоф. Същото важи и за Верея, като двата тима тепърва ще се срещат още два пъти във втората осмица.

Пирин имаше отличен шанс да открие резултата само шест минути след първия съдийски сигнал. "Орлетата" получиха правото да изпълнят двоен удар на границата на вратарското поле! До въпросната ситуация се стигна, след като Иван Бандаловски реши да върне към своя страж - Пламен Колев, който сътвори уникална глупост и игра с ръце. Всичко това бе добре видяно от рефера Никола Попов и решението му бе категорично. При последвалият удар Стилиян Николов заложи на силата, но топката срещна телата на поне няколко футболисти на Верея, легнали да спасяват попадението.

Хората на Томаш намериха сили и отговориха подобаващо на благоевградското предизвикателство. В 12-ата минута многоходова комбинация на "лъвовете" завърши с хитро подаване на Бандаловски към Валери Домовчийски, който от трудна позиция съумя да затрудни максимално Благой Макенджиев.

"Сините" все пак демонстрираха по-голяма настоятелност и заслужено поведоха в 36-ата минута. Всичко отново започна от намиращия се в супер форма Иван Бандаловски, който "набута" акуратен пас към включващия се от фланга Педро Еуженио. Последва прострелен пас към далечната греда, където непокрит дебнеше Валери Домовчийски. За Домо пък не се оказа никакъв проблем да реализира в опразнената врата.

Второто полувреме можеше да стартира с нов гол в мрежата на гостите. Капитанът Елиаш пусна феноменален извеждащ пас към бързака Еуженио, който навлезе в наказателното поле на Пирин и отправи диагонален изстрел. На мястото си обаче беше Макенджиев, който умело спаси своите. Миг по-късно, националният вратар отново бе решаващата фигура, която отърва Пирин от втори гол. Селим Керкар буквално се подигра с трима защитници на "орлетата" и остана сам срещу Макенджиев. Изстрелът му обаче беше безкрайно разочароващ и право в обсега на съперниковия страж.

И след като късметът на няколко пъти покриваше пиринци, неизбежното за тях в крайна сметка се случи. Селим Керкар видя с хубав извеждащ пас Елиаш Да Силва, който напредна с топка в крака по крилото. Опитният капитан демонстрира убийствен поглед върху играта, намирайки от другата страна на терена връхлитащия Педро Еуженио. При първия си опит срещу Макенджиев дребосъкът не успя, но при добавката топката мина под плонжа на вратаря и така радостта се възцари на трибуните на "Трейс Арена".

До края на терена се възцари скуката и домакините спокойно дочакаха осмия си успех от началото на сезона.

В последен кръг от редовния сезон в Първа лига - Верея гостува на Локомотив (ГО), докато Пирин посреща друг от добре представящите се тимове през пролетта - Нефтохимик.