Верея и Славия завършиха своя мач от 11-я кръг на Първа лига при резултат 1:1. Срещата на "Трейс Арена" бе доста оспорвана, като домакините бяха сериозно ощетени от съдийската бридага, след като малко преди края на първото полувреме попадение на Валери Домовчийски бе отменено заради несъществуваща засада, а малко преди края на срещата, гол на Нургалиев не бе зачетен.

Петър Костадинов от Верея: Безобразно съдийство!

Помощник-треньорът на Верея: Безобразно съдийство!

"Отмениха ни редовен гол..."

Точни в Стара Загора бяха Ивайло Димитров от състава на "белите" и Меди Фенуш от старозагорския тим.

Верея - Славия (Развой на срещата по минути)

Ще продължи ли чудото на старозагорци?

Първите 45 минути започнаха със силен натиск на Славия. Още в 4-ата минута Галин Иванов опита силен далечен удар, но топката премина над напречната греда. Верея веднага отвърна на атаката и след добро взаимодействие между Домовчийски и Фенуш, вратарят на Славия бе принуден да излезе и да изчисти с крак топката.

Верея подава жалба срещу съдийската бригада от мача със Славия

Заралии бяха сериозно ощетени от Станислав Ставров и неговите помощници

Малко след това, Иван Минчев центрира при заучено положение към Стефан Велев, който успя да засече топката от границата на наказателното поле, но тя попадна право в ръцете на Аргилашки.

В 17-ата минута логичното, предвид показаното от "белите", се случи. Ивайло Димитров откри резултата на "Трейс Арена", след прекрасна атака на Славия. Косъма получи пас в коридор от Ндонг и остана сам срещу вратаря на Верея.

В 37-ата минута Фенуш възстанови равенството в Стара Загора. Нападателят на Верея получи чудесен пас от ляво от Георги Андонов и не му остана нищо друго освен да изпрати топката в мрежата.

Преди да изтече редовното време, груба съдийска грешка ощети домакините, след като Валери Домовчийски отбеляза попадение, което бе неправилно отменено заради несъществуваща засада.

През първите 15-ина минута на второто полувреме, отново натискът на столичани бе видим. Безброй пропуски обаче, ги лишиха от удвояване на резултата в тяхна полза.  Ивайло Димитров получи невероятно подаване от Велев, който буквално сложи топката на главата на нападателя, но той стреля право в ръцете на Аргилашки. Това бе и едно от най-чистите положение за състава на Загорчич за вторите 45 минути.

Снимка 315254

В 85-ата минута Селим Керкар отправи далечен удар, който бе отразен от вратаря на Славия, но при добавката от Нургалиев топката премина голлинията, но отново попадението на Верея не бе зачетено. Илиан Илиев реагира бурно на поредната грешка на рефера, заради което бе изгонен и в следващата среща на своя тим ще трябва да изгледа пердставянето им от трибуните.

Така Верея остава на третото място във временното класиране, но 4-я Левски е само на две точки от старозагорци. Лудогорец пък е втори с 24 пункта.