ЦСКА постигна своята седма победа от началото на сезона в efbet Лига. Селекцията на Бруно Акрапович не изпита особени трудности и триумфира при визитата си на Ботев (Пд) с 3:0. "Червените" демонстрираха резултатен футбол и започват да се представят все по-силно под ръководството на босненския си наставник.

Основите на триумфа положи Тибо Вион с дебютното си попадение за гранда, паднало в 21-ата минута. След паузата дежурния си гол реализира и Али Соу. Класиката пък бе подсигурена от друг изненадващ голмайстор - Брадли Мазику (68").

Ботев (Пд) - ЦСКА 0:3 (Развой на срещата по минути)

Лесна победа за "армейците"

Ботев (Пд) не съумя да окаже каквато и да е съпротива на столичния гранд. Намиращият се в криза клуб бе тотално обезверен още в 35-ата минута, когато заради контузия терена напусна големият лидер на "жълто-черните" Тодор Неделев.

Снимка 508518

Източник: Официален сайт на Ботев

ЦСКА си върна третото място в шампионата, имайки равен брой точки с Арда, но по-добри показатели в директния мач помежду им. Ботев е девети с 14 пункта, колкото има и Левски.

От ЦСКА демонстрираха, че за тях този мач е в графата "задължителен за печелене", като още в 30-ата секунда Тиаго отправи сравнително опасен удар по земя, който мина покрай дясната греда на Георги Аргилашки.

Чуждестранни мениджъри са предложили халф на ЦСКА

През зимата се очкава "червените" да се подсилят с поне трима играчи

Натискът на "армейците" продължи и малко след това те получиха добрата възможност да стрелят от фаул, позициониран на границата на наказателното поле. Жеферсон опита късмета си, ала ударът му с левия крак намери главата на намиращия се в стената Атанас Илиев.

Макар първоначалните мигове да бяха подвластни на "червено" превъзходство, отборът на Ботев бе този, създал за сефте чисто голово положение на Коматево. Тодор Неделев матира отбраната на ЦСКА с перфектен извеждащ пас за Цикарски, който изскочи зад гърба на неориентирания Вион. Северномакедонецът обаче разочарова с финалния си изстрел, преминал достатъчно далеч от незащитения ъгъл на Бусато.

Снимка 508517

Селекцията на Бруно Акрапович се добра до предимство в 21-ата минута. Тиаго прокара топката между краката на Шоколаров, в близост до аутлинията. Последва и опит за негово подаване към Соу, но след допир с крака на Работов, кълбото стигна до дебнещия Тибо Вион. Френският халф-бек не чакаше втора покана и с мощен шут под гредата направи 0:1.

Веднага след изпълнението на център, ЦСКА беше близо до това да отбележи и второ попадение. Али Соу се разходи между 80% от цялата защитна формация на Ботев и стреля силно с левия крак. За радост на домакините, мощният му шут се спря в тялото на Виктор Генев.

Костадин Костадинов: Дано да е възможно руски милиони да потекат към Ботев

"Скептично гледам на тези неща"

По-големият проблем за Ботев, дори и от изоставането в резултата, стана факт четвърт час преди почивката. Лидерът на домакините Тодор Неделев на три пъти изпитваше болки в лявото си коляно, като при последното му падане на тревата, магическият халф сам заяви: "Не мога повече!". Всичко това принуди треньорската скамейка на "канарите" да пусне в игра Крис Добрев.

Ботев (Пд) демонстрира признаци на живот в 41-ата минута. Тогава Славчо Шоколаров реши да пробва Бусато с шут от далечна дистанция. Топката тупна малко пред бразилския вратар и го затрудни максимално. Все пак намесата му бе на висота и съумя да избие.

Снимка 508515

ЦСКА сътвори нов пропуск, секунди преди Николай Йорданов да даде сигнал за почивка. Енрике Рафаел загърби умело младия Работов и стреля от почти нулев ъгъл. Аргилашки бе добре позициониран и не позволи на бразилеца да прокара своя изстрел в мрежата на пловдивчани.

Първите мигове от второто полувреме преминаха под знака на здравите сблъсъци, много фаулове и малко футбол.

Бруно Акрапович: Обаждане от ЦСКА е равносилно на такова от Байерн

Специалистът е можел да поеме националите на Босна и Херцеговина

Сериозно положение за отбелязване се случи в 55-ата минута. Капитанът Занев комбинира с Енрике. Атакуващият футболист на ЦСКА отново преодоля Работов с лекота и отправи силен изстрел в средата на "жълто-черната" врата. За жалост на бразилеца, топката премина малко над горната греда.

Тиаго демонстрира страхотна индивидуална класа в 57-ата минута. Португалският халф елегантно загърби двама играчи на съперника, но последвалият му изстрел бе лесно уловен от стража на домакините.

Гостите от София сякаш "бетонираха" триумфа си на Коматево с нов гол в 58-ата минута. Тиаго осигури перфектна топка за Али Соу. Африканецът отново впечатли с позиционирането си и се нуждаеше от едно докосване, за да се освободи от Виктор Генев. След това заложи на изстрел с левия си крак, който остави Аргилашки без шансове за адекватна намеса. Попадението за гамбиеца бе под №5 за него в efbet Лига от началото на сезона.

Оттук насетне гардът на "канарите" тотално падна и ЦСКА лесно стигна до класиката в 67-ата минута. Тибо Вион центрира акуратно в наказателното поле на Ботев. Изненадващо там удар с глава отправи Брадли Мазику, който бе отразен с мъка от Аргилашки. Африканецът имаше късмет и бързо притича, за да осъществи необходимата голова добавка.

След него Бруно Акрапович сътвори цели четири смени, които само "убиха" времето до последния съдийски сигнал. Така ЦСКА постигна своята шампионатна победа №29 при гостуването си Ботев (Пд) в историческото съперничество между двата гранда.