ЦСКА започна отлично новия сезон в "А" група. В дерби мач от I кръг, "червените" разгромиха Локомотив (Пловдив) с 5:0 като гост. Два гола за победителите реализира Иван Стоянов, а по един добавиха Кирил Котев, Руи Мигел и Тодор Тимонов. "Армейците" завършиха срещата с числено намален състав, след като червен картон получи защитникът Павел Виданов. Талантливият футболист ще пропусне следващия мач на своя отбор - срещу Берое (Стара Загора).
Двубоят започна отлично за гостите от ЦСКА. Още в 7-ата минута Кирил Котев засече с глава центриране от корнер на Маркиньос и забоде топката неспасяемо е мрежата на "смърфовете" - 0:1. Срещата продължи сравнително равностойно, като двата отбора разчитаха предимно на постепенни атаки и рядко организираха смислени атаки. Заключителните секунди на първата част бяха повече от драматични. В последната 45-а минута домакините бяха много близо до изравнителен гол, но младият вратар на ЦСКА Караджов се намеси авторитетно след удар от няколко метра на Мечечиев. В ответната контраатака Иван Стоянов матира за втори път Акалски - 0:2.
Второто полувреме започна на високи обороти, като домакините от Пловдив бяха близо до гол. Фамозен пропуск обаче сътвори нападателят Димитър Илиев, който от няколко метра стреля в ръцете на Караджов. Секунди по-късно "смърфовете" направиха нов неповторим пропуск. Този път "грешникът" бе Сингбо, който буквално от 1 метър не успя да уцели очертанията на вратата и би в аут. В 54-ата минута възпитаниците на Димитър Пенев вкараха трети гол. Иван Стоянов се разписа от дузпа и предреши крайния изход на двубоя. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за спорно нарушение на Кюмюрджиев срещу Руи Мигел. Именно португалецът вкара 4-и гол за ЦСКА. Нападателят бе изведен отлично от Маркиньос и на празна врата нямаше как да сгреши - 0:4.
20 минути преди края на двубоя ЦСКА остана с 10 човека на терена. Защитникът Павел Виданов получи втори жълт картон и пое пътя към съблекалните преди последния съдийски сигнал. Това обаче по никакъв начин не смути "армейците", които чрез резервата Тимонов стогнаха до пети гол. Това се случи в 78-ата минута, а с асистенция се отчете друга резерва - Благой Пасков, който направи дебют с "червената" фланелка. До края на двубоя ЦСКА можеше да стигне и до нови голове, но Маркиньос и Иван Стоянов шутираха неточно от изгодни позиции.
След този мач ЦСКА се изправни на върха в класирането с Левски и Литекс, които спечелиха двубоите си със същия резултат.
ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 0:5
0:1 Котев (7')
0:2 И. Стоянов (45')
0:3 И. Стоянов (54-дузпа)
0:4 Р. Мигел (61')
0:5 Тимонов (78')
веселяк
на 10.08.2009 в 07:01:00 #280ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 0:5 0:1 Котев (7') 0:2 И. Стоянов (45') 0:3 И. Стоянов (54-дузпа) 0:4 Р. Мигел (61') 0:5 Тимонов (78') =================
БОЛИ ЛИ ВИ ГОВЕДА...
... НЕКА ВИ БОЛИ...

centurion
на 10.08.2009 в 07:00:36 #279Абе що се занимавате с Дучето ами не стягате гъзовете че идват момчета от Унгария!Помните още оня автобус от Ференцварош-дето ви изпочупиха теквите пред сектор "Б" !?
пиргос
на 10.08.2009 в 06:57:56 #278цска-левски 0-2 зе соарес и жоро христов
когато фактите говорят,редно е и веселяка да замълчи
ЛЕВСКИ-шампион за сезон 2008-2009 
веселяк
на 10.08.2009 в 06:53:12 #277ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 0:5 0:1 Котев (7') 0:2 И. Стоянов (45') 0:3 И. Стоянов (54-дузпа) 0:4 Р. Мигел (61') 0:5 Тимонов (78') =============== КОГАТОФАКТИТЕ ГОВОРЯТ....ГОВЕДАТА МУЧЪТ...

klf123
на 10.08.2009 в 06:51:43 #276580. Оle | 10.08.2009 09:48 Марш ................. -------------------------------------- Навици от полицейският ви период.
klf123
на 10.08.2009 в 06:44:46 #275576. Thomas Linke | 10.08.2009 09:43 Прасета, грабвайте тубите вазелин и потегляйте към государството си! --------------------------- Те унгарците се славят с развитата си порноиндустрия, така че правилно си се сетил за вазелина.
klf123
на 10.08.2009 в 06:43:34 #274574. Hammer | 10.08.2009 09:41 Ей, чорбари майка ви шеееба ---------------------------- Подобно БАТЕ.
klf123
на 10.08.2009 в 06:43:05 #273572. Оle | 10.08.2009 09:40 мишле333,вчера ги гледах с Терек просто имаха малшанс и след грешка мамалигата вкара гол. Първото полувреме имаха 9 удара от тях 8 в очертаният а и Колодин за малко да счупи левия дирек! Чорбата нямат шансове...никакви ----------------------- Колко ли посърнал ще си ако прогнозата ти не се сбъдне? Предполагам повече отколкото след мачовете с Тампере, БАТЕ и Жилина.
klf123
на 10.08.2009 в 06:39:08 #272554. Thomas Linke | 10.08.2009 09:22 Очаквам две загуби на Цеца с по 0:3! ---------------------------- Един вид мокри телешки сънища.
Йо-хо-хо
на 10.08.2009 в 06:38:22 #271Мдаааа , гуведта вместо да си лапат дебрцинна
Пак под статията за ВЕЛИКЯ ЦСКА висят ...

klf123
на 10.08.2009 в 06:38:03 #270554. Thomas Linke | 10.08.2009 09:22 Очаквам две загуби на Цеца с по 0:3! ---------------------------------------------------- Абе вие очаквахте и две победи с/у БАТЕ, Жилина, Тампере и т.н.
klf123
на 10.08.2009 в 06:36:36 #269556. Hammer | 10.08.2009 09:26 Жжжжжжжжжжж ----------------------- Трайна е следата оставена от представянето на ФК Евроидиот в евротурнирите за сезона 2007-2008
peter40
на 10.08.2009 в 06:33:43 #268.Без Маркиньис и Иван Стоянов...по-добре първо там ----------------------------------------------------- забъркваме бетона, а напред Спас Делев по примера на адаша ми в Терек да забоде едно голче
веселяк
на 10.08.2009 в 06:31:32 #267peter40, май по-добре да разменят домакинствата...
...Без Маркиньис и Иван Стоянов...по-добре първо там...
...ЕДИН РАВЕН НАВЪН...
....А ПОСЛЕ ТУК ЩЕ ГИ РАЗМАЖЕМ...

веселяк
на 10.08.2009 в 06:29:06 #266peter40
на 10.08.2009 в 06:24:40 #26590/10 ЗА ЦСКА... Смее се -----------------------------------
не е ли малко пресилено
бе най важното е
да лицензират армията 
веселяк
на 10.08.2009 в 06:20:36 #264peter40 играем ли на Армията шансовете са ни 50 на 50 ================================
90/10 ЗА ЦСКА...
ОНЯ ДЕН ФЛОРЕНТИН ПЕТРЕ САМ ГИ Е БИЛ КАЛИТКОВЦИ ДИНАМО...
...С ЛЕКО ''РАМО'' ОТ ВАЛЬО ИЛИЕВ , РАЗБИРА СЕ...

peter40
на 10.08.2009 в 06:10:59 #263"Утре (б.а.-днес) ще дойде делегат на УЕФА и ще разберем дали ще бъдем одобрени. Ако не бъдем, може би ще сменим домакинствата на двубоите с Динамо (Москва)", каза още босът.+ --------------------------------------------------- мдааааааааа играем ли на Армията шансовете са ни 50 на 50
веселяк
на 10.08.2009 в 06:01:01 #2625-0....
като гости...
...супер игра...
БАФ МАА'МУ...
ТАЯ ГОДИНА ИСКАМ КУПАТА НА ЛИГА ЕВРОПА...

M6
на 10.08.2009 в 05:42:16 #261И в крайна сметка да завършим статията. Само ЦСКА! Най-големите!
